iPhone 5S küresel satış listelerinde bir süredir en çok satanlar arasında yer almakta. Özellikle Çin’de iyi bir satış performansı olduğu görülen akıllı telefon, Apple’ın esas ülkesinde çok daha iyi satış sayılarına ulaşmış durumda.

Analizci T. Michael Walkley, iPhone 5S akıllı telefonun Eylül, Ekim ve Kasım aylarında AT&T, Verizon, Sprint ve T-Mobile’da en çok satan akıllı telefon olduğunu belirtti. iPhone 5S’e satış konusunda en çok yaklaşmayı başaran telefon ise Samsung Galaxy S4 oldu. iPhone 5C ise yüksek satış sayıları elde edemedi ve üçüncü sırada yer aldı. Apple’ın çok satacağını düşündüğü iPhone 5C, iPhone 5S kadar popülarite kazanamadı.

iPhone 5S

Analizci Walkley’e göre iPhone 5C ve iPhone 5S akıllı telefonlarından çıkışından önce Apple, Samsung, HTC, Nokia, Sony ve Motorola şirketlerinin tümü Amerika’daki dört büyük dağıtımcıdan en az birinde satış sayıları ile ilk üç içine girebilen telefonlara sahipti. Apple’ın Eylül ayında duyurduğu cihazlar Güney Koreli şirketi alt ederek gözleri kendi üstüne çevirdi.

Aralık ayı satışlarını izlemek ilginç olacak. Çünkü tatil sezonu yaklaşıyor. Bu dönemde hangi cihazların daha çok satılacağını izleyip göreceğiz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz