iPhone 5SApple’ın Eylül ayında bir etkinlik ile tanıtmayı planladığı en yeni ve en çok merak edilen yeni iPhone cihazı durumunda. Haliyle iPhone 5S hakkında çift LED-Flash ve bir parmak izi tarayıcısına sahip olacağı gibi dolaşan çok sayıda söylenti var.

Bunun yanı sıra söylentilere dahil olan yeni iPhone cihazlarından biri de iPhone 5C. iPhone 5C, iPhone 5 akıllı telefondan daha ucuz olacağı belirtilen bir cihaz ve bu da Eylül’de yapılacak etkinlikte iPhone 5S ile beraber tanıtılacak.

iPhone 5S fotograf

Şimdi, yeni nesil iPhone’un parçalarına ait fotoğraflar sızdı ve bunlar bilinen iPhone’a göre yeni değişikliklerin hangi kısımda olduğunu göstermekte. Göze çarpan kısımlar; arka yüzün üst kısmı ve ana sayfa butonu çevresi oluyor.

Bileşenlerde yer alan ve diğer farkına varılan değişiklik, ana kart montaj noktalarının biraz etrafa taşınmış olması. Bu fotoğraflar, daha önceki söylentilerde geçen özelliklere uygun görülüyor. Fakat tabii ki, daha güçlü bir flash ya da parmak izi okuyucu gibi değişikliklerden hiçbirinin görülecek olması garanti edilemez.

iPhone 5S fotograf 2

Bazı söylentilerde de ekranın 4.3 inç olacağı iddia ediliyordu fakat iPhone 5S donanımına ait sızan fotoğrafların ne önünde ne de arkasında buna dair bir destek ile karşılaşılmıyor. Bu da sızan fotoğraflardan en net olanı:

iPhone 5S net

Apple iPhone 5S, düşük fiyatlı iPhone 5C ile beraber 10 Eylül’de bir etkinlikle tanıtılacak. Cihazların çıkışı için beklenen tarih ise 25 Ekim.

Kaynak : Mobil133 YORUMLAR

    • Apple bu konularda gizemli olmayı tercih eder. Mesela daha önce de iPhone 4S için acaba “iPhone for Steve” denmek mi isteniyor iddiası vardı. iPhone 5C için en önemli iddialardan biri de “C”nin “color” kelimesini temsil ettiği yönünde. Bir başka iddia da “iPhone 5 Cheap” şeklinde. Tüm bunların iddia olarak kalacağını ve Apple’ın tanıtımda da bir açıklama yapmayacağını tahmin ediyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz