iPhone 5S kamera açısından çok daha iyi özelliklere sahip olabilir. En azından spekülasyonlar tamamen bu yönde. Eğer bunlar doğruysa yeni iPhone cihazıyla gelen yenilik de büyük olacak.

iPhone 5S, minör bir yenilik gibi görülüyor fakat cihazın daha iyi bir kameraya sahip olması durumunda bu yenilik majör olacak. Akıllı telefonlar arası kamera yarışı gitgide kızışmakta. Bir telefonun fotoğraf çekme becerisi de onun kullanıcılar tarafından tercih edilme oranını artırmakta. Samsung Galaxy S4, HTC One ve iPhone 5 kameraları karşılaştırıldığında iPhone 5 ile Samsung Galaxy S4 kameraları birbirine yakın durmakta. HTC One ise düşük ışık koşullarında iyi sonuçlar vermekte. HTC aslında şirketin, kamera teknolojisini geliştirme çalışmalarına iyi bir örnek durumunda.

iPhone 5S kamera 2

iphone 5S kamera

HTC One, büyük sensörlerle Ultrapiksel kameraya sahip ve bu kamera onun düşük ışıkta daha iyi sonuçlar vermesini sağlıyor. Yine de iPhone’un 8 MP kamerası ile Samsung Galaxy S4’ün 13 MP kamerası arasında bariz bir fark olduğu ortada. En önemli nokta ise çoğu insan için bir akıllı telefonun kullanılabilecek tek kamera konumunda olması. Bu yüzden herhangi bir şirket, akıllı telefonun kamerasını daha iyi özelliklerle donattığında alıcılar hemen bu teknolojiyi edinmek istiyorlar. iPhone 5S daha iyi bir kameraya sahip olursa da kullanıcılar bu cihazı almak isteyeceklerdir.

5S için şu anda daha iyi çözünürlüğe sahip olan bir kamera bulunduracağı ve düşük ışık modunun geliştirileceği söyleniyor. Eğer tüm bu söylentiler doğruysa iPhone 5S, iPhone 5’ten daha iyi bir fotoğraf çekimi yapacak ve bu kameraya daha güzel pozlar vermek isteyeceksiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz