iPhone 5SE ismini taşıması beklenen yeni iPhone modeli özellikle de ekonomik ve ucuz iPhone satın almak isteyenler için önemli bir fırsat gibi görünüyor. Diğer yandan iPad Air 3 modelinin de söz konusu yeni telefon modeli ile birlikte tanıtılması bekleniyor.

18 Mart 2016 tarihinde Apple tarafından satışa çıkarılması öngörülen cihazla ilgili bu zamana kadar çeşitli özellik sızmaları oldu. Ancak tüm bu bilgi sızıntılarının 18 Mart tarihinden önde gerçekleşecek iki etkinlikle resmiyet kazanmasını bekleniyor. Zira Apple’ın baharla birlikte hem akıllı telefon hem de tablet bilgisayar dünyasında hareketli günlere ev sahipliği yapacağı iddia ediliyor.

iphone 5se

Hatırlanacağı üzere 2013 yılında iPhone 5S şeklinde bir modelle tanışmıştık. Söz konusu tarihe yakın bir zamanda yaşamını yitiren Steve Jobs’ın ismini taşıdığı iddia edilen bu modelin ardından iPhone 5SE için ortaya çıkabilecek iddialar da şimdiden farklı bir merak konusu.

iPhone 5SE’nin beklenen özellikleri

A9 yonga seti ile gelmesi beklenen cihazda NFC (yakın saha iletişimi), Apple Pay ödeme sistemi, her zaman aktif ve kullanılabilir şekilde çalışan Siri ve iPhone 6 üzerinde yer alan kameranın aynısı olması bekleniyor. iPad Air 3 modelinde ise iPhone Pro modelinden daha büyük bir ekranın olması ve bazı benzer özelliklerin sunulması öngörülüyor.

iPhone 5SE fiyatı ve çıkış tarihi ile ilgili yeni iddiaların ortaya çıkmasıyla birlikte konuyla ilgili haberlerimizi sürdüreceğiz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz