Akıllı telefonların günlük yaşam içerisinde artık bir iletişim aracından fazlası olmasından sonra piyasaya giren modellerin sayısı bir hayli arttı. Birbirleri le yarışan teknoloji devleri ve üreticiler, kullanıcıları taleplerine en iyi cevabı veren cihazı üretmek adına kıyasıya bir yarışın içindeler. Son olarak daha tanıtımı dahi gerçekleşmeden teknoloji dünyasını kasıp kavuran iPhone 6 hakkında çeşitli sızıntılar gerçekleşmiş ve pek çok kullanıcının beklediği özelliğin bu cihazla geleceği ön görülmüştü. Bu gibi özellikleri ve donanım kalitesi ile teknoloji dünyasının gündemine oturan cihazın tanıtım tarihi resmi olarak açıklandı.

Apple imzalı iPhone 6 akıllı telefonu için pek çok sızıntı yaşanmış, görseller, donanımlar, özellikler hakkında pek çok bilgiye sahip olunmuştu ancak bunların hiç biri kesin ve net bilgiler değildi. Şimdi Apple’dan gelen bir haberle birlikte bu sızıntıların gerçekliği ortaya çıkacak. Teknoloji devi iPhone 6 telefonunu tanıtacağı tarihi 9 Eylül olarak belirledi. Bu cihazın yanı sıra tanıtımda Apple’ın akıllı saati iWatch da tanıtılabilir.

iPhone-6-detay

Sızıntılarda iPhone 6’nın iki farklı modelle geleceği ve bu modellerin ekran boyutunun birbirinden farklı olacağı tahmin ediliyordu. Sızıntı kaynakları yine bu tanıtımda 4,7 inç ekran boyutundaki ve 5,5 inç ekran boyutundaki iki modelin de tanıtılacağını ancak farklı zamanlarda satışa sunulacağını belirtti.

Apple iPhone 6 telefonunu satışa çıkardığı andan itibaren 2014 yılının sonuna kadar 60 milyondan fazla bir satış sayısı bekliyor. Finansal analistler de yeni cihaz ile birlikte Apple şirketinin önemli bir adım atacağından emin.

En Heyecanlı Apple Lansmanı Olacak

iPhone 6 modellerinin yanı sıra iOS 8 işletim sisteminin de tamamlanmış hali cihazlarda yer alacak. Lansmanın detayları tam olarak verilmese de 9 Eylül’de yapılak olan etkinlik teknoloji dünyasını fazlası ile heyecanlandırıyor. Apple yöneticileri tarafından son 25 yıl içerisindeki en heyecan verici ürünlerin bu lansmanda olacağı belirtildi.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz