Telefonların artık iletişimden fazlasını sağladığı aşikar. Özellikle akıllı telefonların insanların hayatına girmesi ile birlikte pek çok uygulama ve işlem rahatlıkla halledilebiliyor.

Akıllı telefonlar sayesinde insanlar artık sadece birbirleriyle iletişim kurmuyor, istediği işlemleri anından gerçekleştiriyor. Akıllı telefon sektörünün liderlerinden Apple‘da ürettiği cihazları an be an geliştirmeye devam ediyor. Bu sayede kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılarken rakiplerinin de bir adım önüne geçiyor.

Daha piyasa sürülmeden oldukça ilgi çeken iPhone 6‘daki özellikler teknoloji dünyasınca çokça konuşuluyor. Öncesinde pek çok bilgi sızıntısının gerçekleştiği iPhone 6’da bu sefer daha da geliştirilmiş bir özellik
sızdırıldı.

iPhone 6’nın piyasaya sürülme tarihi yaklaştıkça yeni özellikleri hakkında pek çok iddia öne sürülüyor. Daha önceki sızıntılarda görseli, prototipi, maketi sızan telefonun şimdi de yeni bir özelliği sızdırıldı.

iPhone 5S’de bulunan ve iPhone 6’da da geliştirilmiş hali olan parmak izi sensörü daha farklı bir şekilde çalışacak. iPhone 5S’de kullanılmasından sonra kullanıcılar Apple’ın yeni modellerinde de kullanılmasını istiyordu. Teknoloji
devi de beklentilere cevap vererek yeni modelinde geliştirilmiş bir parmak izi sensörü yapacak.

iphone 6 touch id

iPhone 6 Touch ID Özellikleri

iPhone’un yeni modelinin kasası büyüyecek. Sızan bilgilere göre büyüyen kasayla birlikte Touch ID sensörü de büyüyecek. Yüzeyinde de değişiklikler göze çarparken, sızıntıların geldiği kaynağa göre bu sensör diğerlerine göre farklı bir biçimde üretilmiş. Çalışma şekli de eski sensöre göre daha stabil olacak.

Touch ID, iOS işletim sisteminin iOS 8 sürümüyle birlikte 3. parti geliştiricilere de açılmıştı. iPhone 6 ile birlikte artık daha fazla sorumluluk üstlenecek sektör uygulama girişlerinde de kullanılacak. Güvenlik seviyesi üst düzey olan mobil banka uygulamaları için oldukça önem arz ediyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz