iPhone 6, başta Apple kullanıcıları olmak üzere yeni bir akıllı telefon satın almak isteyenlerin merakla beklediği cihazların başında geliyor. Bu bekleyiş beraberinde doğal olarak beklentiler de oluşturuyor. Diğer yandan bu zamana kadarki Apple politikalarından biliyoruz ki Apple, yeni bir iPhone üretirken kullanıcıların beklentileri kadar kendi özgün anlayışını da cihazlara yansıtıyor. Görünen o ki iPhone 6 için de bu son derece geçerli bir anlayış.

Business Insider tarafından yayınlanan bir habere göre Apple, iPhone 6 ekran büyüklüğü konusunda beklentilerin altında bir tutum sergileyecek. 4.7 ila 5.5 inç arasında yani daha büyük ekranlı bir iPhone akıllı telefon bekleyen Apple hayranları görünen o ki hayallerindeki ürünle karşılaşmayacaklar.

iphone 6 ekran

Neden Daha Büyük Ekranlı Bir iPhone Beklenmiyor?

iPhone 4S ile iPhone 5S arasında yarım inç kadar ekran büyüklüğü söz konusu. Ancak bilindiği üzere Apple yetkilileri büyük ekranlı cihazların akıllı telefonun doğasına aykırı olduklarını ve “phablet” adı verilen akıllı telefon ile tablet bilgisayar arasında kalan büyüklükteki ürünlerin tek elle kullanıma aykırı olduğunu düşünüyorlar. Tüm bu veriler ve Business Insider tarafından elde edilen bilgiler önümüzdeki Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 6’nın 4.7 inç ekran büyüklüğü ile geleceğini gösteriyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz