iPhone 6 ile ilgili daha net ayrıntılar ulaşmaya başladı. Yeni iPhone 6 akıllı telefonun 5.5 inç ve 4.7 inç olmak üzere iki ayrı model ile geleceğini yazmıştık. Buna göre, 5.5 inç iPhone 6 diğer modeline göre daha hızlı bir işlemci ile gelebilir.

iPhone 6 cihazın alışılmış boyutun dışında gelecek olması başlı başına bir merak yaratmakla birlikte işlemci yönünden farklılık olması da bu iPhone 6 akıllı telefonu ilgi odağı haline getirecek. Cowen&Co. analisti Timothy Arcuri tarafından yayınlanan yeni rapora göre 5.5 inç iPhone 6, 4.7 inç modele göre A8 işlemcisinin daha hızlı bir sürümünü içerebilir.

Bazı kaynaklar ise bu haberin doğruluğunu daha teknik ayrıntılara dayandırmakta. Buna göre, 5.5 inç iPhone 6 akıllı telefonun daha hızlı bir işlemci içermesi olası. Cihazın işlemcisinin daha geniş bir kalıbı olabilir. Bu da o A8 işlemcinin, içinde daha çok grafik işlemci çekirdeğinin yer aldığını gösterir.

iPhone-6-detay

5.5 inç iPhone 6 Daha mı Hızlı Olacak?

Geçmişte Apple, aynı kategorideki cihazları farklı işlemcilerle piyasaya sürmüştü. Örneğin, iPad Air hızlı bir 1.39 GHz A7 işlemci içermekte idi. Retina ekranlı iPad Mini ise ona nazaran daha yavaş bir sürüm olan 1.29 GHz A7 işlemci ile çıkmıştı.  Tüm bunlar Apple’ın yeni çıkaracağı iki modelde de aynı uygulamayı yapabileceğini göstermekte. Yani 5.5 inç iPhone 6 sürümü daha büyük ekrana ve daha güçlü işlemciye sahip olurken, daha küçük ekranlı sürüm daha az grafik çekirdeği içeren bir işlemci ile gelebilir.

Yine de bunların henüz kesinleşmediğini ve söylenti şeklinde elimize ulaştığını belirtelim. Öyle ki; 5.5 inç iPhone 6 cihazın işlemcisinin daha geniş bir kalıbı olsa da bu tamamen işlemcileri üreten firmaların farklı olmasından kaynaklanabilir.

Bu noktada hemen hatırlamak gerekir ki, işlemci hızında çok ufak bir değişim bile hangi cihaz olursa olsun performans yönünden çok büyük farklılıklar yaratabiliyor. Bunun nasıl cereyan edeceğini iPhone 6 cihazların tanıtım etkinliğinde hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz