Akıllı telefonların hayatın bir parçası olmasından sonra yeni cihazlar ve geliştirilen yazılımlar gün be gün artıyor.

Teknoloji devlerinin de gözde sektörlerinden akıllı telefon piyasasına imzalarını taşıyan cihazları sunmanın peşindeler. Bu sayede rakiplerinin önüne geçmeye çalışırken kullanıcıların ihtiyaçlarını da göz ardı etmemeye çalışıyorlar.

Apple‘ın akıllı telefon piyasasına sonbahar aylarında süreceği modellerinin yeni özellikleriyle kullanıcıların tercihi olacağı düşünülüyor.

Daha teknoloji pazarlarında yer bulamadan piyasaya damgasını vuran iPhone 6 modellerinin üretileceği tarih ve piyasaya sürüleceği tarih hakkında sızıntılar devam ederken üretim tarihleri hakkında da sızıntılar gelmeye başladı.

Haber kaynaklarına Apple’ın yeni telefonun üretimine günler kaldı.

Apple’ın daha önce çıkardığı akıllı telefonlarına göre daha farklı bir biçimde beklenen iPhone 6 için piyasaya sürülme
tarihi yaklaştıkça güven duyulacak haber sayısı da artıyor. İki farklı modelinin sunulacağı akıllı telefonun 4.7 inç ve 5.5 inçlik modelleri olacak. Güvenilen haber kaynaklarına göre de bu iki modelin üretim tarihlerine sayılı günler kaldı.

Economic Daily tarafından gelen bilgilere göre 4.7 inçlik akıllı telefonun üretiminin Temmuz’un 3. haftasında, 5.5
inçlik akıllı telefonun ise Ağustos’un 2. haftasında başlanacağı düşünülüyor. Aynı anda üretime başlanmamasının nedeni olarak da teknik aksaklıklar gösterildi.

Farklı üretim tarihlerinin piyasaya sürülme tarihlerini de etkileyip etkilemeyeceği de teknoloji dünyasında soru işareti yaratırken bu durum hakkında kesin bir bilgi bulunmuyor. Önceki haberler göz önünde bulundurulursa bu haberlere göre 5.5 inçlik büyük model yıl sonunda veya 2015 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulacak.

iphone 6 uretim tarihi

iPhone 6 Olası Özellikleri

Sıradanlığa neşter vurması beklenen Apple’ın yeni akıllı telefonu iPhone 6’nın donanı açısında oldukça cezbedici olması bekleniyor. 7 mm‘den ince kasa ve büyük ekranla hayatımıza girecek olan telefonun A8 işlemciye ve daha da gelişmiş bir kameraya sahip olması bekleniyor. iOS 8 ile de daha önce tahmin edilmeyen özellikler yeni telefonla birlikte kullanıcılara sunulacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz