Akıllı telefon alanındaki alternatiflere her gün bir yenisi daha ekleniyor. Apple, kısa süre içinde iPhone serisine bir yenisini daha ekleyecek. Eylül ayında tanıtılması beklenen cihazın teknik detayları çoktan sızmaya başladı.

Teknoloji devi iPhone 4 ve sonrasında genel olarak aynı yapıyı kullanmıştı. iPhone 6 ile ezberleri bozacağı düşünülen iPhone 6 için her gün bir haber daha teknoloji dünyasında yayılıyor. Kullanıcı talepleri dikkate alınarak üretilen cihazında büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Popüler akıllı telefon modasına uyacağı düşünülen teknoloji devinin genel olarak ekran boyutunu yükselteceği biliniyordu. Şirket 4 inç boyutunda 4,7 inç boyutuna yükselterek daha büyük bir ekranla cihazı kullanıcılara sunacak. Son zamanlarda gündemi en çok meşgul eden bir iddia ise iPhone 6L adı altında cihazın ikinci bir modeli satılacak ve bunun ekran boyutu 5,5 inç olacak.

iphone 6 ram

Mobil işlemci olarak Apple A8 tercih edilmiş. 64 bit desteğine sahip olan bu işlemci çift çekirdekli ve 2 GHz saat hızında çalışıyor. Düşünüldüğü gibi ezberleri bozması beklenen Apple’ın iPhone 6 için yeni bir grafik işlemcisi kullanacağı ve yüksek çözünürlük değerlerinin yarattığı grafik ihtiyacının karşılayacağı biliniyor.

Sızıntısı gerçekleşen teknik detaylar arasında üzerindeki soru işaretinin silinmediği tek donanım RAM oldu. Cihazlardaki önem arz eden donanımlardan biri olan RAM, anlık olarak kullanılan yani kaydedilmeyen verileri hafızasında tutuyor ve kapasitesi ne kadar büyük olursa aynı anda pek çok işlemi daha hızlı gerçekleştirebilecek. Yine burda işletim sistemini tasarımı ve genel düzeni de etkili. iOS işletim sistemi kullanan cihazlar genel olarak Android işletim sistemini kullanan cihazlar kadar RAM’e ihtiyaç duymuyor. Apple, rakip üreticilere göre daha az kapasiteli RAM’lerle dahi yarışı sürdürdü.

iPhone 6’da Kaç GB RAM Olacak ?

iPhone 5 ve iPhone 5S modellerinin RAM tedarikçisi olan kaynaktan geçen Çin merkezli sızıntıda iPhone 6’da 1 GB RAM olacak. 4,7 inçlik modelin 1 GB RAM kullanacağı bilinse de geniş ekranlı iPhone 6L’nin RAM kapasitesi hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz