iPhone kullanıcılarının en çok sitem ettiği konu şarjın uzun süreli dayanmaması. Oldukça dayanılmaz bir hal alan bu durumda kullanıcılar iPhone’u dahi kullanmaktan vazgeçebiliyor. Apple‘ın yeni akıllı telefonu iPhone 6‘nın farklı ekran boyutundaki modellerin bataryaları hakkında bilgiler yayılmaya başladı. Yine sorulan ilk soru şarj problemi çözüme kavuşacak mı oldu.

İki farklı ekranda kullanıcıların karşısında olacağı tahmin edilen iPhone’un yeni serisi iPhone 6‘nın boyutu büyüyecek. Ekranın büyümesiyle birlikte kullanıcıların isteği ekranla birlikte bataryanın da büyümesi. Bu sayede kullanıcılar iPhone’u daha uzun ömürlü kullanacaklarını söylüyor. iPhone 6 batarya bilgileri gelmeye başladıkça da kafalardaki soru işaretleri cevap buluyor.

Modellerdeki ekran boyutlarının biri 4,7 inç, diğeri ise 5,5 inç olacak. Gelecek yeni bataryalarla da şarj probleminin çözülemeyeceği görülüyor. Bilgilere göre 4,7 inçlik modelde 1800 mAh’lık bir batarya, 5,5 inçlik modelde ise 2500 mAh’lık bir batarya kullanılacağı öğrenildi.

iphone 6

iPhone 6’da Şarj Sorunun Çözülmemesi Samsung’un İşine Gelecek

Samsung ile büyük bir çekişme yaşayan Apple’ın şarj konusuna bir çözüm getirememesi kendisinin bir adım geriye düşmesine neden olacak. Samsung yaptığı her telefonda adeta Apple’a göz kırparak batarya konusundaki hassaslıklarını öne çıkartırken Apple’ın ise bu duruma bir türlü çözüm getirememesi iPhone kullanıcıları için yine büyük handikap. Samsung imzalı Galaxy Note 3 akıllı telefonun 5,7 inçlik bir ekranı var ve 3200 mAh’lık bir bataryası varken Apple imzalı 5,7 inçlik iPhone 6’nın ise 2500 mAh’lık bir bataryası var.

Apple‘ın batarya politikasından yine Samsung’un karlı çıkacağı anlaşılıyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz