Akıllı telefon piyasasının liderlerinden olan Apple’ın sonbahar aylarında piyasaya sürülmesi beklenen telefonu iPhone 6 çıkmadan aylar önce piyasayı domine etmiş adet rakiplerine göz kırpmıştı.

iPhone kullanıcılarının yanı sıra farklı telefon kullanıcılarının da merakla beklediği ve bir çok yeni özelliği ile ilgi odağı olması beklenen iPhone 6, beklenenleri tam olarak karşılayacak gibi.

Piyasa sürülmesi bir kenara daha tanıtılmadan efsane olmayı başaran yeni iPhone modeli, Apple tarafından tanıtılmadan ön siparişe açıldı. Öyle ki Apple kullanıcıların büyük ilgisini göz ardı etmemiş ve tanıtımı dahi beklemeden ön siparişe açmış.

Akıllı telefon kullanıcıları ve satıcılarının daha fazla bekleyemediği iPhone 6, bazı internet sitelerinde ön siparişe açıldı. Tanıtımı dahi gerçekleşmemiş olan cihazı Çin’in ünlü sitelerinde görebiliyoruz. Alibaba ve Taobao gibi ünlü satıcılar ilanlarını şimdiden vermeye başladı.

iphone 6 on siparise acildi

iPhone 6’nın Fiyatı Ne Kadar ?

Telefonun ön siparişini daha önce sızdırılan maket, prototip görüntüleri ve kendi oluşturdukları konseptlerle gerçekleştiriyorlar. iPhone 6‘yı piyasa sunulduğu gün kullanıcı ile buluşturacak olan satıcılar bir de şart koyuyor. 80 dolarlık bir depozit ile ön siparişin yapılabildiği telefonun fiyatı ise belli oldu. iPhone 6’nın ön sipariş fiyatında ise 1500 dolar yani 3160 TL olarak karar kılınmış.

Hali hazırda Türkiye’deki akıllı telefonların fiyatları göz önünde bulundurulduğunda iPhone 6 için pek de yüksek bir fiyat olarak gözükmüyor. Ancak ABD‘de satışa sunulan iPhone 5S, 650 dolardan alıcısını bulurken Çinli satıcılar telefonu 3 katı fiyatına satmaya çalışıyor.

iPhone 6 pastasından daha fazla pay almak isteyen bir satıcı ise Apple’ın sitesine benzer bir web site geliştirdi. Bu sayede daha fazla geri dönüş alacağını düşünen satıcının bu fikri ise ters de tepebilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz