Sürekli olarak gelişim içerisinde olan Apple‘ın yapacağı yeni atılımlar teknoloji dünyası için merak uyandırıyor. Kullanıcılarını ilklere ve sıradan olunmayışa alıştıran teknoloji devinin, uygulamaya sokacağı projeleri sektördeki liderliği için büyük önem arz ediyor.

Halihazırda taslak şeklinde çalışmaların sonbaharda gerçekleştirilmesi beklenirken yeni nesil iPhone‘ların farklı özelliklerde olması tahmin ediliyor. Tahmin dahi edilmesi zor olan bu özellikler yavaş yavaş piyasaya sızıyor. Bu sızan özelliklerden biri de titreşim düzeni ile alakalı.

Cihazlarda genel olarak titreşimler her uygulama, her işlem için aynı şiddette. Ancak Apple, bu sıradanlığa neşter vuracak. iPhone 6‘da farklı işlemlerde, farklı titreşim şiddetlerinin ayarlanabilmesi kendisini rakiplerinden farklı kılacak.

iphone 6 titresim sistemi

iPhone 6’da Yeni Titreşim Motoru Nasıl Çalışacak?

Yeni titreşim motoru ile birlikte telefon içerisindeki geçişlerde farklı titreşim şiddeti, oyunlarda farklı titreşim şiddeti gibi pek çok düzenekte ayarlanabilecek. Bununla birlikte geri bildirimlerdeki şiddetler de düzenlenebilecek. Örneğin önemli geri bildirimler şiddetli titreşimlerle bildirilerken daha önemsizler daha az titreşimle bildirilecek. Dolayısıyla müsait olmadığınızda sadece önemli bildirimlere zaman ayrılabilecek.

Yeni düzenekle gelecek olan neslin diğer nesillere göre daha fazla maliyette olacak ancak bunun 1 doları geçmeyeceği ifade ediliyor.

Apple’ın titreşim motoru gibi yeni nesilde yapacağı düzenlemelerle rakiplerinin bir adım önüne geçmesi bekleniyor. Bir türlü çözülemeyen şarj problemi gibi sıkıntılar geriye düşmesine neden oluyordu. iPhone 6’da da şarj sorununun çözülmemesi kesinleşince kullanıcılar gelecek telefonda pek çok ihtiyacı giderecek yeni özellik bekliyor olacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz