iPhone 6S 4K video kaydedebilecek. 9to5Mac editörü Mark Gurman tarafından yapılan habere göre yeni iPhone 6S 4K video kaydedebilecek. Üstelik 12 MP kameraya sahip olacak. Ayrıca bu bilginin öyle söylenti olmadığı ve doğrulandığı iddia ediliyor.

iPhone 6S 4K video kaydedecek, evet. Bu biraz sürpriz niteliği taşıyan ancak yenilik isteyen kullanıcıları da epey tatmin edece türde bir haber. Fakat cihazın 12 MP kamera taşıyacağı haberi Apple hayranlarını daha çok sevindirebilir. Çünkü bilindiği gibi Apple, yıllarıdır hee modelinde kamerayı 8 MP düzeyinde tutmuş ve bunu değiştirmemişti. Sony, Samsung ve LG gibi Android cihaz üreticileri ise 16 MP kameraları cihazlara çoktan yerleştirdiler bile.

Büyük firma Apple’ın kameraları geliştirmeme ve aynı düzeyde tutma sebebi kararlı ilerleyişi olabilir. Çünkü Apple, diğer üreticilerden farklı olarak her adımını hızlı atmıyor ancak kararlı atıyor. 12 MP haberi bu yüzden kullanıcılara geç kalmış bir yenilik gibi geliyor. Nasıl olsa Samsung, Galaxy Note 5 cihazında 16 MP kamera kullandı. Diğer üreticiler de çoktan 12 MP kamerayı aştı.

iPhone 6S 4K video kaydedebilmesinin ve 12 MP kamera taşımasının yanında pek çok yenilikler ve iyileştirmeler barındıracak. Kameranın pek çok özellikleri olacak ve kullanıcılar bunları çok sevecek. Apple bu yıl muhtemelen kullanıcıların “neden iPhone’da yok” dediği pek çok özelliği bu telefonla getirecek.

Apple ayrıca ön kamerayı yani iSight/Face Time kamerayı ve özçekim severleri unutmadı. Yeni cihazda daha yüksek kaliteli sensör olacak. Ayrıca sadece ön kamera ile yapılan çekimlerde flaş kullanımını sağlayan Flash mod da olacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz