Apple şirketinin şuan için son amiral gemisi olma niteliğini taşıyan iPhone 7 teknoloji marketlerde satışlaya başlandığı günden bu yana oldukça ilgi görüyor. İçerisindeki teknik özellikler kadar tasarımsal farklılıklarla gelmese de kullanış konusunda bazı eski iPhone telefon sahipleri sıkıntı çekebiliyorlar. En majör değişikliklerden birisi ana ev düğmesinin fiziksel tuş olmaktan çıkıp dokunmatik bir alana dönüşmesiydi. Yine fabrika ayarlarında da çeşitli değişiklikler söz konusu. DFU modunda ve kurtarma modunda da düzenlemelerin ve ayarlamaların değişmesiyle istediğiniz modda kullanımı yaratmakta da sorun yaşıyor olabilirsiniz.

iPhone 7’de yeniden başlatmadan kasıt sadece açıp kapatmak değil aynı zamanda cihazınızın fabrika ayarlarına dönerek sıfır olarak yeniden kullanıma açılmasıdır. Bu nedenle yeniden başlatmayı istiyorsanız yapmanız gereken şey uyku düğmesiyle ses kısma düğmesine 10 saniye basılı tutmanız gerekmektedir.

iphone-7-dfu-ve-kurtarma-modu-nasil-alinir

iPhone 7 Kurtarma Moduna Nasıl Alınır?

Cihazınızı kurtarma moduna almaya ihtiyaç duyduysanız yapmanız gerekenler de yine oldukça basit. Öncelikle uyku düğmesiyle ses kapalı düğmesine basılı tutun. Ekran kapanıncaya kadar işleme devam edin. Daha sonra Apple logosuun göreceksiniz. Kabloyla bilgisayarınızla telefon arasındaki bağlantıyı sağlayıp logoyu gördükten sonra telefon ekranınızda iTunes ile bağlan simgesini de göreceksiniz. iTunes’u başlattığınız zaman iPhon cihazınızın güncellenmesi veya geri yüklenmesi hakkında bir mesaj göreceksiniz ve işlemleri buradan gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone 7 DFU Moduna Nasıl alınır?

DFU moduna geçebilmek için yine kabloyla telefon ile bilgisayar arasındaki bağlantıyı yapın. Yine uyku ve ses kısma tuşlarını 10 saniye basılı tutun. İki tuşa da aynı anda basmanız gerekmektedir, birisine basarken ötekinden elinizi çekmeyin. Devamında iTunes’a bağlan yerine siyah bir ekranla karşılaşacaksınız. Devamında iPhone’unuzu kullanmak için kurtarma işleminin yapılması gerektiğine dair bir mesaj alırsınız.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz