iPhone 7 modeli ile ilgili en önemli konulardan birisi tasarımı oluyor. Apple, iPhone modelleri için köklü tasarım değişikliklerini ortalama iki yılda bir yapıyor. Bu zaman döngüsüne bakıldığı zaman ise köklü tasarım değişiklikleri ile gelecek olan modelin iPhone 7 olacağı karşımıza çıkıyor.

İlk Sızıntılar Geldi

Son dönemlerde iPhone 7 ile ilgili konuşulan gündemdeki konulardan birisi ise cihazın üzerinde Home tuşunun yer alıp almayacağı oluyor. Apple’ın tüm iPhone cihazlarında standart haline gelen Home tuşu son modellerde parmak izi okuyucu kullanılması ile birlikte biraz geri planda kalmaya başlamıştı.

Ancak yeni iPhone üzerinde Home tuşunun kullanılmayacak olması ve parmak izi okuyucu için de ayrı bir sensör kullanılmasına gerek kalmayacağı şu sıralar gündemde dolaşan haberler arasında yer alıyor.

iphone 7 home tusu konsept

Genel anlamda bu sızıntılara ve söylentilere bakıldığı zaman Home tuşunun bu şekilde kaldırabilmesi ihtimali oldukça güçlü oluyor. Zira Apple firması, Home tuşu ile ilgili birtakım değişikliklere gitmek istediğini düzenledikleri etkinliklerde kullanıcılar ile birkaç defa üstü kapalı bir şekilde paylaşmıştı.

2016 Yılının İlk Çeyreği İşaret Ediliyor

Eldeki veriler ve gündemde yer alan sızıntılara göre şimdilik iPhone 7 cihazının yeni tasarımı hakkında ipuçları verebilmek ve Home tuşunun geleceğini kestirebilmek pek mümkün değil. Fakat 2016 yılının ilk çeyrek döneminde Apple’ın yeni modeli ile ilgili detaylı açıklamalar yapması bekleniyor.

iPhone 7 modelinde Home tuşunun yer alıp almayacağını hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Kaynak: MacRumors

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz