Apple ürünlerinin en son çıkanı ve en gözdesi iPhone 7, çıktığı günden bu yana tek başına pazar payının önemli bir bölümünü oluşturuyor. Kullanıcıların yoğun ilgi gösterdiği cihaz özellikleriyle dikkat çekiyor. Jet Siyah gibi bir renklendirmeyle göze çarparken teknik detayında da bir önceki modeline göre farklılıklar ve yenilikler getirmiş. Eskilerinde fiziksel bir Home (ev) anahtarı varken artık dokunmatik bir anahtarla karşı karşıyayız. Bununla titreşimli bir geri bildirim alıyoruz. Taptic Engine tarafından desteklenen yenilikte titreşim ayarı, seviyesi de düzenlenebiliyor.

A10 Fusion işlemcinin kullanıldığı cihaz ayrıca suya dayanıklı ilk iPhone modeli olmasıyla da biliniyor. Ancak teknik detayı kadar tasarımsal yenilik içermiyor. Tek bakışta anlaşılamayacak detaylarsa farklılığı ortaya koyuyor. Elinize aldığınız anda fark ettiğiniz ilk değişiklik fiziksel tuşun gitmesi olacak. Tamamen dirsekli ikonik ev (home) tuşuna sahip telefonun basınca duyarlı bir dokunmatik alanı oldu. Normal titreşimden ziyade ayarlanabilir titreşim seviyesi mevcut.

iphone-7-home-titresim-ayari-nasil-yapilir

iPhone 7 Titreşim Ayarı

Telefonun ev düğmesindeki haptik geri bildirimi düzenlemek için yapmanız gerekenler oldukça basit. Dokunma geri besleme seviyesini ayarlamak için Ayarlar sekmesine gidin. Genel ve Ana Ekran Düğmesi menüsü altından ulaşabileceğiniz ayarlamalar mevcut. Üç ayar seçeneği sunulurken kendinize uygun alan seçimini yapabilirsiniz. 1/2 (varsayılan) veya 3 (ciddi geri besleme) seçeneklerinden dokundurma yaparak ana ekran tuşuna basın. Bitti tuşuna dokunduktan sonra işlemleri kaydedin.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz