Bu yazımızda iPhone 7 cihazlarda oluşan ısınma sorunundan bahsedeceğiz. Daha önce yer alan yazılarımızda iPhone 6 ve iPhone 8 cihazlarda oluşan ısınma sorunundan bahsetmiştik. Cihazlarda yer alan ısınma sorunu genellikle uygulamaların açık olmasından kaynaklı olur. Telefon sürekli elinizde ve arka planda birçok uygulama açık olursa, telefonunuz ısınmaya başlar. İşlemci gücünü arttıracak uygulamalar da cihazınızı ısıtır. Aynı zamanda yüklemiş olduğunuz oyunlarda cihazınızın ısınmasına neden olur. Cihazınız ısınmaya başlayınca da telefonunuz yavaşlamaya başlar.

iPhone serisinin en çok ısınan cihazı iPhone 7 olarak bilinmektedir. Telefonunuzun ısıyla temas etmesi sonucu, cihazınız ısınır. Bu duruma örnek verecek olursak, cihazın güneş ile temas etmesi sonucu ısınır. Telefonunuzu güneş alacak alanlardan uzak tutun ve ısı ile temas edecek ortamlardan uzaklaştırın.

Bu durum bir süre sonra cihazınıza zarar verebilir. Uygulamaların sürekli olarak açık kalmamasına dikkat edin. Aşağıda yer alan adımları uygulayarak iPhone 7 cihazınızın ısınmasının önüne geçebilirsiniz.

İlk olarak telefonunuzu kılıfı ile beraber şarj etmemeye dikkat edin. Aynı zamanda aşırı ısınmaya neden olacak kılıfları kullanmaktan uzak durun. Cihazınızın güneş ışığı almasına engel olun. Aşırı yük oluşturan ve işlemci hızını arttıracak uygulamalar ve oyunlardan uzak durun. Yükünün fazla olduğu sırada cihazınızla oynamaktan kaçının. Bu maddeleri uygulamanıza rağmen sorun devam ediyorsa, Apple yetkili servisine başvurmanızı tavsiye ederiz. Servis desteği almanız gerekebilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz