Apple’ın cihazlar fazlasıyla beğenilen ve tutulan cihazlardır. Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus cihazları ne kadar gelişmiş olsa da ses kısmında sorun ortaya çıkabiliyor. İPhone 7 veya 7 Plus’ta sık olarak bildirilen sorunlar içinde arayanları duymama, arayanların sizi duymaması bu cihazlarda bulunmaktadır.

Bu yazımızda da sizlere İPhone 7 veya 7 Plus’ta yer alan sorun ile alakalı çözüm önerileri konusunda yardımcı olacağız. Bu konuda yapmanız gereken ilk şey İPhone 7 veya 7 Plus’ınızı kapatmak. Sım kartını çıkarın ve Sım kartınızı tekrar takıp telefonunuzu açmayı deneyin. Sorun devam ediyorsa İPhone 7 veya 7 Plus cihazınızın mikrofonuna kir ya da toz sıkışmış olabilir. Giren toz ve kir mikrofon konusunda sıkıntı oluşturur.

Eğer siz de kir veya toz sıkıştığını düşünüyorsanız mikrofonu basınçlı hava ile temizlemeyi deneyebilirsiniz. Temizleme işlemi ardından mikrofonunuzun düzelip düzelmediğini konrtol edebilirsiniz. Sorun devam ediyorsa cihazınızın Bluetooth özelliği ses parazitine neden olabilir. Bu yüzden Bluetooth hizmetlerini kapatmayı deneyebilirsiniz. Bu durumu da denedikten sonra sorun devam ediyorsa başka bir yönteme geçelim.

Son olarak cihazınızı Kurtarma Moduna getirmeyi deneyebilirsiniz. İPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın kurtarma moduna nasıl gireceği konusunda araştırma yapabilirsiniz. Kurtarma modunu da deneyin eğer sorun devam ediyorsa teknik servise götürmenizi tavsiye ederiz. İPhone 7 ve iPhone 7 Plus sorununuzu teknik servis ile çözmüş olursunuz. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz