Dokunmatik alana sahip akıllı telefonların günümüzde kullanılmaya başlanmasıyla 2D touch kullanıcılar için olmazsa olmaz bir özellik haline gelmişti. Bununla berber dokunma, kaydırma veya kıstırma gibi çeşitli özellikleri yapabilirler Apple şirketi yeni bir atak yaparak 3D Touch ekran teknolojisini kullanacağını açıklamış ve geçtiğimiz yıllarda teknoloji tutkunlarına sunmuştu. Gelişen ekran teknolojisiyle beraber artık akla gelen hareketlerden ziyade daha detaylı ve derin işlemleri parmaklarınızla hemen yapacaksınız.

Peek ve Pop adındaki bu hareketlerin özelliklerini açıklayacak olursak parmaklarınızla ekrana uyguladığınız değişikliklerdir. Örneğin 3D ayarınızı aktifleştirdikten sonra ekrana gelen bir iletiye hafifçe bastırdığınız zaman Peek işlevini seçmiş ve iletinin önizlemesini görüyorsunuz. Eğer daha fazla bastırırsanız Pop işlevini gerçekleştirip iletiyi direkt olarak açıyorsunuz. Peki bize bu işlevleri sunan 3D Touch ayarı nasıl açılır?

iphone-3d-touch-ayari

iPhone 7 3D Touch Ayarı

İlk kez iPhone 6s ile birlikte kullanılmaya başlanan teknolojinin yeni çıkan iPhone 7′lerde olacağına da kesin gözüyle bakılıyordu ki öyle de oldu. Ancak dahili olarak bulunsa da sizin 3D’yi aktifleştirmeden kullanmanız mümkün değil. 3D touch dokunma teknolojisini açmak ise oldukça basit, yapmanız gerekenler aşağıdadır.

Öncelikle Ayarlar sekmesine girin ve Genel‘i seçin. Erişebilirlik sekmesine girdikten sonra 3D Touch seçeneğine tıklayın. Buradan açıp kapatabileceğiniz gibi duyarlılığı da hafif, orta ve sert ayarlamalarını da yapabiliyorsunuz. Alt bölmedeki test seçeneğinden de duyarlılığı da test edebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz