Bu yazımızda iPhone 8 cihazlarda oluşan ısınma sorunundan bahsedeceğiz. Sadece iPhone 8 cihazda değil tüm cihazlarda ısınma problemi vardır. Uygulamaların açık kalması sonucu ya da telefonda fazlasıyla vakit geçirmemizin sonucu olarak cihazlar ısınır. Bu durum eski modellerde geçerli değildir aynı zamanda son teknolojiye sahip cihazlarda da bu sorun yaşanır. Bu konuya en iyi örnek de iPhone 8’dir.

iPhone 8 cihazların ısınma nedeni olarak birçok neden yer almaktadır. Bu nedenlerden daha detaylı bahsedelim. Isı kaynaklarına maruz kalan cihaz ısınmaya başlar. Yani telefonunuz ısı kaynağına temas ediyorsa bu cihazınız için tehlikeli bir durum oluşturur. Buna örnek olarak telefonunuzun güneşin altında kalması, cihazınızın ısınmasına neden olur.

Başka bir ısınma sorunu ise, cihazınız şarjdayken oynamanız olacaktır. Cihazınla şarja takılı bir şekilde oynuyorsanız bu cihazınızın ısınmasına neden olur. Aynı zamanda fazla uygulama yüklerseniz de cihazınızın ısınmasına yol açmış olursunuz. Uygulamalarınızı açık bırakıyorsanız ve arka planda çalışıyorsa bu durum ısınmaya neden olur.

Oyun oynamanız sonucunda da cihazınız ısınmaya başlar özellikle ağır oyunlarda cihazınız ısınır. Buna örnek olarak silah oyunları, savaş oyunları gibi oyunları cihazınız üzerinden oynuyorsanız bir süre sonra ısındığını fark edersiniz. Aşırı şekilde cihaza yüklenmenizde cihazınızda ısınmaya sebep olur. İşlemcisini fazla çalıştırdığınız zaman cihazınız ısınır ve çözüm olarak cihazınızın işlemci yükünü azaltmanız gerekecektir. Yukarıda yer alan maddeleri dikkate aldığınız zaman iPhone 8 cihazınızın ısınmasının önüne geçmiş olursunuz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz