Samsung firması, Apple ile aralarında yaptıkları anlaşmalardan dolayı Apple’ın pek çok farklı ürünü için yeni ekranlar üretmeye devam ediyor. Birbirleri ile arası iyi olan iki dev firmanın 2018 yılında da birtakım planları olduğu ortaya çıktı.

Yeni anlaşmalara göre Samsung markası, 2018 yılında piyasaya çıkacağı düşünülen yeni iPhone modelleri için OLED ekran üretimini üstlenecek. Samsung Display cephesinden gelen resmi açıklamalar arasında Galaxy modelleri için OLED ekranların tasarlanmasına devam edecekleri ancak Apple tarafından kendilerine yeni iPhone modelleri ile ilgili bir istek gelirse kabul edecekleri yer alıyor.

Şimdilik resmiyete dökülmeyen bu anlaşmanın yapılacak olmasına ise pek çok otorite tarafından kesin gözü ile bakılıyor. Çünkü Samsung mevcut olarak Apple’ın pek çok farklı ürününe ekran üretmeye bir yandan devam ediyor.

LG ile Görüşmeler Düzenleniyor

Alman çıkışlı ekran üreticisi Merck markası ise Apple‘ın önümüzdeki yıllarda piyasaya çıkartacağı iPhone modelleri için OLED teknolojilerin Apple’ın gelecek ürünlerinde kullanılacağı fikrine çok sıcak bakmıyor.

iphone 2018 oled

Merck’e göre OLED teknolojisinin cihazlarda yer alması demek ekstra maliyet ve masraf demek olduğu için Apple bu tür bir yeniliğe adım atmayacak şeklinde düşünceler bulunuyor.

Gündeme gelen bu haberler dışında Apple’ın aynı zamanda LG firması ile de bir anlaşma yapmak üzere olduğu söylentileri dolanıyor. Apple büyük bir ihtimal ile LG firması ile görüşmeler düzenleyerek Samsung’un uygun maliyetler ile OLED ekran teknolojisini yapmasını da sağlamak istiyor olabilir.

Kaynak: macrumors

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz