Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaleti merkezli Apple markası, girdiğimiz her yılda yeni ürünlerini piyasaya sürerek dengeleri alt üst etmeyi başarıyor. Son bombası geçtiğimiz aylardaki gelenekleşmiş lasmanında tanıttığı iPhone X olurken yanında iPhone serisinin 8. modelinin geleceği de açıklandı. Böylece üst düzey segmentteki amiral gemi üretimlerini bu sefer ikiye çıkartarak sevenlere çifte müjde verildi. Halihazırda sektördeki özgünlüğü ve farklı yapısı ile bilinip genelde kullanıcıları da bu sayede çebiliyor. Zira insanlar, çoğu zaman alışılagelmişin ötesindeki şeyleri ilgi çekici buluyor. Yine belli başlı spesifik özellikleri de işletim sistemlerinin kendilerine özel hazırladığını düşününce iOS, tercih ediliyor. Kaldı ki yapı itibariyle Android’e nazaran kapalı kutu biçimdedir. Android kişilere geniş hareket alanı sunarken uzun süreli kullanım ve güvenlik noktalarında daima noksanlıklar barındırıyor. Ancak iOS ise belirli bir politika ile yola çıktığından dolayı gönül rahatlığını ve güveni verebiliyor. Sadece kullanıcılar istedikleri özel taleplerde Apple’ın geliştiricilrine veya üçüncü kişilere istekte bulunması gerekiyor. Nihayetinde seri üretim mantığı geçerli olunca analiz yaparak neyi koyup koymayacaklarını hesap ederek ilk etapta belirlenen detayları işlemekteler. Satın alanlar zamanla değişiklik veya yenilik arayışına girince de artık üçüncü kişilerin desteğine başvuruyor. 10 yıllık akıllı telefon üretim geçmişine, tecrübesine erişen Apple ise iPhone 8 Plus modellerinin örneğin tek elle kullanım modu için geliştirmelerini başlangıçta yapmış. Bir tek devreye alabilmek adına insanların gerekli adımları yerine getirmesi gerekiyor. Biz de bu adımların nasıl yapılacağını anlattık.

Teknoloji marketlerin raflarını süsleyen akıllı telefonlar, geçtiğimiz her gün yeni özelliklere kavuşurlarken etiket fiyatları da bakılan ilk detaylarından. Zira bir akıllı cihaz almaya kalkıştığımızda muhtemelen birçoğumuzun maaşına tekabül edecek miktarları ödememiz lazım. Dolayısı ile böylesine yüksek meblağlar ödüyorsak karşılığını da almalıyız. Aksi taktirde kısa vadede ömrünü tamamlayan ürünler cebimize negatif yansır. Yine amiral gemi alamayıp da eski modellere yönelenlerin de sayısı hiç az değil. Elbette araştırmalar yapılarak en yenisini almak, sizleri önünüzdeki minimum 2-3 yıl kadar rahatlatacaktır. iPhone 8 Plus çıkartılırken de bu politika güdülmüştü. Satın alıp kullanmaya başlayanların yönelttiği soruları, problemlerin çözümleri konusunda yazılar hazırlarken bu sefer de kullanım keyfini üst seviyelere çıkartacak bir şeyden bahsedeceğiz. Günlük yaşantımızda akıllı telefonlarla boyuna uğraştığımızdan tek elle telefonu yönetmek isteyenler için düzenlenmiş modu açarsanız, işlerinizi yaparken hız kazandığınızı fark edeceksiniz. Peki söylediğimziz tek elle kullanım modu iPhone 8 Plus ayarlarında nasıl devreye alınır, aktifleştirilir, açılır? Cevabı hemen aşağıda.

iphone-8-plus-tek-elle-kullanim-modu-acmak

iPhone 8 Plus’da Tek Elle Kullanım Modunu Açmak

Tanıtımı yapılmadan önce iPhone 8 Plus detayları arasında tek elle kullanım konusuna dair bir madde var mı diye bakan çokça kişi vardı. Şimdi de bu kişiler için modu açmayı anlatıyoruz.

Öncelikle menünüzden Settings’e ulaşın. Ardından General – Accessibility – Interaction yolundan Reachability seçenğini aktifleştirin. Sonrasında ana ekran tuşuna iki kez dokunursanız tek elle kullanım modu açılmış olacaktır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here