Apple tarafından tanıtılacak olan iPhone 9 veya iPhone SE büyük bir merakla bekleniliyor. iPhone X serisi ve iPhone 11 serisi tanıtıldı ancak iPhone 9 es geçildi. Kullanıcılar tarafından yıllardır beklenen iPhone 9, sonunda resmiyet kazandı. 15 Nisan’da iPhone 9 tanıtımı gerçekleşeceği kullanıcılara söyleniyordu ancak 9to5Mac tarafından paylaşılan haber iPhone 9b’u gündeme getirdi.

iPhone 8 tasarımı ile benzer olan iPhone 9, 4.7 inç büyüklüğünde ekran ile karşımıza çıkacak. Ortaya çıkan iddiaya göre iPhone 9 yerine direk iPhone SE olarak kullanılacak. Bir taraf cihazın iPhone SE ile uyumlu olduğunu belirtiyor diğer taraf ise iPhone 7 ve iPhone 8 ile uyumlu olarak geleceğini iddia ediyor. iPhone 11 serisinde bulunan Apple A13 Bionic işlemciden güç verecek cihaz 64 GB, 128 GB ve 256 GB depolama seçenekleri ile sunulacağı belirtildi.

Bu durum ile beraber siyah, kırmızı, beyaz renk seçenekleri ile beraber geleceği de söylentiler arasında yerini alıyor. Virüsten dolayı cihazda erteleme de gerçekleşebilir. Kısacası cihazın ne zaman tanıtılacağı konusunda bir bilgi yer almamaktadır. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz