Her yıl Android’den iPhone’a geçiş yapan milyonlarca insan var. Aynı zamanda iPhone’dan Android’e yapılan değişiklikler için de geçerlidir. Steve Jobs, 10 yıl önce devrim niteliğinde bir cep telefonunun ve çığır açan bir internet iletişim cihazının tanıtımı ile halka açıldığından beri, iPhone tüm dünyada göz kamaştırıyor.

Ancak, iPhone , son iPhone 7 ve iPhone 7 plus dahil, yıllar içinde değişmemiş gibi görünüyor . Her ne kadar yeni özellikler ortaya çıksa da, bunlar müşterilerin ilgisini daha fazla arttırmaya yetmiyor. Bu nedenle, birçok kişi artık Android telefonlara yöneliyor. WhatsApp, bu günlerde kullandığımız büyük bir mesajlaşma uygulaması olarak, el cihazlarımızda vazgeçilmez bir uygulamadır. Bunun Google’da aranan oldukça sıcak sorular olduğuna şaşmamak gerek:

“WhatsApp Verilerini iPhone’dan Android’e Nasıl Aktarırım?”

Cevap birden fazla evet. Aşağıdaki bölümlerde, onu kolayca halletmek için iki güvenilir yöntem getirmeme izin verin.

Yöntem 1: WhatsApp Sohbetlerini iPhone’dan Android’e Yedekleme ile Kopyala

Kullanıcıların veri aktarımı gibi taleplerini karşılamak için, günümüzde WhatsApp’ı kendi başına bırakan birçok mesajlaşma uygulaması otomatik yedekleme özelliğine sahiptir. Bu nedenle, WhatsApp içeriğini yedekleme özelliğine sahip başka bir cep telefonuna taşımak son derece mümkündür.

Adım 1. iPhone’da WhatsApp‘ı açın ve hesabınıza giriş yapın.

Adım 2.Ayarlar”> “Sohbetler”>Sohbet Yedekleme” ye gidin.

Adım 3. Mevcut WhatsApp Verilerini yedeklemeye başlamak için “Şimdi Yedekle” düğmesine dokunun.

Adım 4. WhatsApp’ı Android telefonunuza indirin ve yükleyin.

Adım 5. WhatsApp hesabında oturum açın. WhatsApp, verileri ilk defa yedekten geri yükleyip geri yüklemeyeceğinizi soran bir pencere açacaktır.

Adım 6. WhatsApp iCloud‘dan geri yüklemeniz istenirse “Geri Yükle” seçeneğini seçin ve bitinceye kadar bekleyin.

Yöntem 2: WhatsApp verilerini WhatsApp Yöneticisi ile Android’e taşıma

WhatsApp Transfer, Yedekleme ve Geri Yükleme, kullanıcıların WhatsApp verilerini sorunsuz bir şekilde aktarması, yedeklemesi veya geri yüklemesi için güvenilir ve profesyonel bir programdır. WhatsApp verilerinizi iPhone’dan iPhone’a veya Android’e aktarmak için iki yöntemi destekler.

Adım 1 WhatsApp Manager’a bağlanın

Lütfen Win / Mac’inize , Yedekleme ve Geri Yükleme yükleyin. Yazılımı başlatın ve “WhatsApp mesajlarını aktar” seçeneğini seçin.

Şimdi, lütfen iPhone’unuzu ve Android’inizi WhatsApp Yöneticisi’ne bağlayın. Ancak, Android telefonunuz USB hata ayıklamayı etkinleştirmediyse, işlem başarısız olur. Bu nedenle, lütfen aşağıdaki talimatları izleyerek USB hata ayıklamasına izin verin.

Adım 2. WhatsApp Verilerini Android’e Aktarmaya Başlayın

Yazılım her iki cihazınızı da tespit ettikten sonra arayüzde gösterilecektir. Şimdi, lütfen sağ alt kısımdaki “Transfer” butonuna tıklayın ve WhatsApp konuşmalarını Android’e aktarmaya başlayın. İşlemi bitirmek dakikalar alabilir.

Hedef cihazdaki WhatsApp verilerinin üzerine yazılacağını unutmayın.

Not: WhatsApp Konuşmalarını Düzenli Olarak Yedeklemek Önemli

İPhone verileriniz için düzenli olarak yedekleme yapmanız şiddetle önerilir. WhatsApp oldukça fazla önemli bilgi içeriyor, bu yüzden de bunu yedeklemek çok büyük önem taşıyor. WhatsApp yedeklemesi yapmak için, otomatik yedekleme özelliği sayesinde WhatsApp’ı gerçekten yedekleyebilirsiniz.

Ancak, burada daha iyi bir yol deneyebilirsiniz – WhatsApp Transfer, Yedekleme ve Geri Yükleme . Bir tıklamayla WhatsApp’ınızı kolayca yedeklemenizi sağlar. Neden WhatsApp otomatik yedekleme yerine tercih edilir? Nedenler aşağıda listelenmiştir.

1. Bir yedekleme yapmak için tek bir tıklama ile kullanımı kolay.

2. Yedekleme dosyası her zaman önizlenebilir.

3. iPhone’unuzun hiçbir depolama alanına girmeyecektir.

4. Kaynak dosyaları bağlı olmasa bile yedekleme dosyalarını bir iPhone veya Android telefona geri yükleyebilir.

Bu gönderi size yardımcı oluyor mu? Yorumlarınızı önemsiyoruz. Lütfen yorumlarınızı aşağıya bırakın.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz