Teknoloji sektöründeki firmalar arasında başı çekenlerden birkaç tane sayacak olursak kuşkusuz Apple’ı da eklememiz lazım. Zira ürettiği ürünlerden, satış rakamlarından, yazılımlarından ziyade ortaya koyduğu marka imajı, karizması, bilinirliği her şeyin ötesine geçmiş durumda. Artık kimi insanlar akıllı telefon kavramını duyduklarında direkt iPhone cihazlarını düşünmekteler. Elbette bunun nedeni sadece firmanın pazarlaması olmamakla birlikte bizim ürünlere sosyal ve ekonomik düzeyde kattığımız değerle alakalı. Telefondaki üst düzey performans, grafiksel özellikler, işlemci kaltesi de üzerinde uzun süreler konuşabilecek cinsten. Kısacası ortaya çıkartılan donanım ve yazılım kalitesi kadar pazarlamanın, reklamın, özellikle de viral reklamın ne kadar önemli olduğunu bize gösteriyor. Elde edilen kitlenin tutulabilmesi, devamlı yeni ürünlerin satılabilmesi de yine varlığın, karın artmasının önemi bir parametresi. Çünkü siz kazandığınız kitleye bir şeyler satamazsanız belli zaman diliminde kaybetmeye başlarsınız. Bahsettiğimiz durum da ancak yeniliklerle, güncellemelerle, iyileştirmelerle konsolide etmeyi gerekiyor. Örneğin sektördekilerine nazaran çok farklı bir yapısı ve detayı bulunmasına rağmen insanların sevdiği ilgi gösterdiği çoğu şeyi yazılım geliştiriciler iOS platformuna özel halde tasarlamayı başarılıyor. Şimdilerde iPhone telefonlrında canlı fotoğraflar eklentisiyle beraber GIF formatlı görseller oluşturuluyor.

Kullanıcıları heyecanlandırmaya yönelik çalışmaları benimseyen yapılar her noktada başarıyı yakalamaktalar. Sadece teknolojide veya bilişimde değil aklınıza gelebilecek her türlü hizmet sunma ve üretim – satış işi yapma konusunda kişilere ilgi çekici yenilikler sunmazsanız uzun vadede kazanmanızın imkanı yoktur. Apple da halihazırda özgün sistematiğiyle cezbederken piyasanın birkaç yıl sonrasında tutacağı detayları dahi platformlarına eklemekte. Son dönemlerde başta sosyal medya kullanıcıları olmak üzere herkesin ilgisini daha bir çeken GIF’leri çoğu yerde görmektesiniz. Artık salt teknik bilgiye sahip olanlar değil akıllı telefonlar sayesinde birkaç işlem adımıyla canlı fotoğraflar adıyla var olan yapıdan GIF oluşturabilmek mümkün. Elbette bunun da size bir karşılığı var. Depolama konusunda halihazırda sorun yaşanlarımız muhtemelen bu karşılıktan pek memnun olmayacaklar. Zaten akıllı telefonların üst segmentteki kameraları, lensleri sayesinde yüksek kalite görüntüler yakalanırken bunların kapladığı alan da oldukça fazla. Megabayt konusunda sizi zorlayacak bir alan kapladığından dolayı kapatmak da isteyebilirsiniz. Peki bu canlı fotoğraflar iPhone’da nasıl kapatılıyor?

iPhone Canlı Fotoğraflar Özelliğini Kapatmak

Pek fazla tercih etmeyen ve beğenmeyen kesime dahilseniz canlı fotoğraflar özelliğini kapatmanız sizin için daha iyi olacaktır. Çekimlerinizde canlı fotoğraflar opsiyonunu tekrardan görmemek yanlış bir seçimde GIF oluşturmanızın da önüne geçecek.

Öncelikle kamera uygulamasını başlatıp üstteki yuvarlak sembole dikkat edin. Eğer sarı renk varsa canlı fotoğrafların aktifliğine işarettir. Üzerine tıkladığınızca özellik kapanacak ve sarı yerine beyaz renk gelecektir.

iphone-canli-fotograflar

Yukarıdaki adımları uygulamanıza rağmen aktif şekilde çalışıyorsa Ayarlar’a gidip Fotoğraflar & Kamera başlığından Koruma SEçenekleri’nden Live Photo, Canlı Fotoğraflar sistemini pasifleştirebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz