İphone cep telefonları hakkında daha öncelerde birçok iddia söz konusuydu. Son dönemlere bakıldığında diğer iddiaların aksine daha başka sorunların olduğu konuşuluyor. İphone cihazlarının wifi bağlanmada problemler arttığını, wifi hiç açılmadığı ya da kapanması gibi sorunların olduğu söylenmekte. Son yapılan İOS 12.1.2 güncelleme ile bazı hücresel veri bağlantılarında sorunlar meydana geldi. Bu güncelleme ile birkaç İphone cep telefon kullanıcılarının wifi ile ilgili sorunları olduğu bağlanma-kapanma gibi sıkıntı yaşadıkları ortaya çıktı.

Son İOS 12.1.2 Güncellemesi İle

İphone cep telefonuna gelen her güncelleme ile birlikte oluşan problemler kullanıcıları endişelendirdi. Türkiye’de hücresel veriye bağlanma sıkıntılarını ortadan kaldırmak amacıyla Apple firması, son olan İOS 12.1.2 güncellemesini çıkartmıştı. Fakat yapılan güncelleme ile sorunları düzeltmek yerine bazı problemlerin ortaya çıktığı gözlemlenmekte. Çıkan bu problemlerle ilgili Apple firması sadece Türkiye ile değil tüm ülkeler ile mücadele edecek gibi duruyor.

Wifi Sorununa Giderilmesi İçin Ne Yapılır?

İphone cep telefonlarından oluşan wifi problemi daha çok son çıkan güncelleme ile ilgili olduğu düşünülmekte. Wifi ile ilgili sorun cep telefonunuzda bulunan ayarlar ile ilgili değişiklikler mevcut. Wifi aramayı devre dışı bırakmamak için telefonunuzun ayarlarından ses ve veriden değiştirebilirsiniz. Böylelikle kısa sürede sorununuza çözüm bulunuyor. Tahminen kısa süre wifi aramadan çıktıktan sonra sorun düzelmeye başlayacaktır. İphone cep telefonlarınızın değerini kaybetmemesi için telefonunuza gelen güncellemeler ile oluşabilecek değişiklikleri kontrol etmeniz gerekebilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz