iPhone kullanıcıları için cihazlarını hızlı şarj etme yöntemlerinden bahsedeceğiz. Hızlı şarj özelliği sadece iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modellerinde yer almaktadır. Bu modellerin alt seviyesini kullanıyorsanız hızlı şarj özelliği yer almıyor demektir. Ancak bu yazımızda yer alan yöntemler sayesinde cihazınızı hızlı bir şekilde şarj edebileceksiniz.

Eğer siz de iPhone cihazınızın hızlı bir şekilde şarj olmasını istiyorsanız ilk olarak yapmanız gereken cihazınızı uçak moduna almak olacaktır. Uçak moduna aldığınız zaman innternetiniz açık olmaz ve uygulamalar kısıtlanacağı için cihazınız daha çabuk şarj olacaktır.

Aynı zamanda internetiniz açıksa, Wi-Fi ya da mobil verinizi kapatarak cihazınızı şarj edin. Bu adımlar dışında başka bir hızlı şarj etme yolu ise telefonu kapatmaktır. Telefonu kapattığınız zaman cihaz yorulmayacaktır ve hızlı bir şekilde telefonunuzu şarj edecektir.

Telefonunuzun açık olması gerekiyorsa ve hızlı bir şekilde şarja takma ihtiyacınız varsa, cihazınız açıkken yükünü hafifletin. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi hücresel verinizi kapatın. Ekran parlaklığı seviyesini düşürün. Bu işlemler size ufak ve basit gelebilir ama bu adımlar sayesinde hızlı şarj özelliğini sağlamış olursunuz.

iPhone cihazınızı şarj ederken mutlaka orijinal kablo ve adaptör kullanın. Orijinal kablo ve adaptörü ile şarj etmediğiniz sürece cihazınızın bataryasına zarar gelir. Bir süre sonra şarjınızın kendiliğinden bittiğini ve şarja takınca geç dolduğunu fark edersiniz. Bu yüzden her zaman orijinal kablo ve adaptör kullanın.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz