Bilişimin önde gelen firmalarından Apple‘ın ürettiği iPhone serisi cihazlar her daim teknoloji tutkunlarının tercih olurken gerek kullanıcıda yarattığı hava gerekse performans, tasarım, teknik özellikleriyle de öne çıkıyor. Açık bir yazılım olmaması dolayısıyla müdahale edilemeyen bir sistem olan iOS işletim sisteminde geliştiriciler, kullanıcı için düşünme kısmında daha fazla efor sarf ederek halihazırda dahili olarak ihtiyaç duyulacak fonksiyonları barındırıyorlar. Her ne kadar böylesine bir işleyiş olsa da kişisel isteklerin bitmeyeceği de kaçınılmaz bir gerçek. Bu nedenle App Store adını verdikleri online uygulama marketinde insanların yardımına 3. parti programlar yetişiyor. Bu yazımızda da yine bunlardan biri olan ve iPhone’da nasıl çoklu numara silinir sorusuna cevap vereceğiz. Çoklu numara silmek için ufak bir hareketi gerçekleştirmeniz yeterli olacak.

İşiniz veya özel hayatınızdan pek çok kişinin numarasını rehberinize kaydedir ancak bir zaman sonra görüşmediğiniz kişileri silmek istediğnizde uzun bir listesizi bekliyor olabilir. Hem zamandan tasarruf etmek hem de uğraşmamak için güzel bir yöntem mevcut. iCloud üzerinden de yapılabilen işlemi basitleştirmek adına indireceğiniz yazılım hızıyla sizi tatmin edecektir.

iPhone’da Çoklu Numara Silmek

Groups adı verilen bir uygulama App Store üzerinden indirilebiliyor. Kullanıcıların numaraları hızlı ve kolay silebilmesi için basit arayüzle sunulmuştur. Yazılımı açınca size kişilere ulaşma izni sorulur, onay verin. Sonrasında All Contacts kısmına giriniz. Select All seçeneğiyle rehberinizde bulunan tüm numaraları da silebilme imkanına sahipsiniz. Ancak belli başlı numaraları çoklu silmek istiyorsanız ticklerle belirtin. Akabinde Choose Action sekmesinden Delete Contacts alternatifiyle silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

iphone-coklu-numara-silme-groups

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz