Yıllar önce iPhone modellerinde ekran videosu çekmek için ya bilgisayara bağlamanız yada jailbreak ile üçüncü parti uygulama yüklemeniz gerekiyordu. Ancak iOS 12 güncellemesi ile beraber iPhone modelleri için ekran videosu çekme işlemi mümkün hale geldi. 

Denetim merkezine kısayolu eklenen ekran kaydetme özelliği tüm zahmetli işlemlere son veriyor. Ek bir uygulama indirme yada bilgisayara bağlamanıza gerek yok. Bugün sizlere nasıl iPhone video ekran kaydı çekebileceğinizi anlatacağız.

iPhone ekran videosu çekme işlemi

Denetim Merkezi’ni açın ve ekran kaydetme düğmesi yoksa ilk olarak dediklerimizi uygulayın:

  • Ayarlar’a girin.
  • Ayarlar menüsünde Denetim Merkezi’ne girin.
  • Bu kısımda Denetimleri Özelleştir’e basın.
  • Şimdi bu sayfada aşağılara inin ve Daha Fazla denetim sekmesi altında Ekran Kaydı kısayolunu bulun ve yeşil renkli +’ya basın.

Bu işlemlerden sonra ekran videosu çekmek için parmağınızı herhangi bir uygulama veya ana ekranda yukarı doğru kaydırın ve açılan denetim merkezinde ekran video çekme kısayolunu göreceksiniz. Bir kere basın ve 3’den geriye doğru sayım yapılacak. Bu sayımdan hemen sonra, üst kısımda kırmızı bar göreceksiniz. Ne zaman kaydı durdurmak isterseniz kırmızı yere dokunun ve kaydı durdur diyin. Hepsi bu kadar.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz