Apple’ın topluluklarında bulabileceğiniz en garip şikayetlerden biri en az 500 iPhone sahibini etkiliyor gibi görünüyor. Cihazın fenerini kesinlikle rastgele harekete geçirecek olan ünlü sorundan bahsediyoruz. İlgili modeller iPhone X , iPhone XS , iPhone XS Max ve iPhone XR’dir .

Apple el feneri etkinleştirmek ve hızlı bir şekilde kilit ekranında kamera uygulamasına geçmek için bazı kısayollar ayarladığında sorun başlıyor . Bu iki simge farklı kullanıcılar için özellikle can sıkıcı ve bunlardan birine yanlışlıkla dokunmak zor olmaz, bu nedenle fotoğraf makinesini veya bu durumda el fenerini istemeden başlatırsınız.

Bir iPhone X sahibi, iPhone’un LED flaşının, pantolonunun ön cebine sığması durumunda yürürken kendi başına yandığından bile şikayet etti. Kullanıcı daha sonra, el fenerinin aktif kaldığı süre zarfında, akıllı telefonun çok fazla ısınmaya ve tabii ki pili daha hızlı bir şekilde boşaltmaya meyilli olduğunu ekledi .

İPhone’unuzun el feneri ile ilgili sorunlar? Nedeni bu olabilir

Ne yazık ki, bu kısayollar kilit ekranından kaldırılamaz , bu nedenle soruna yanıt vermek için alternatif yöntemler kullanmanız gerekir. İPhone bir cebin içindeyken el fenerinin yanması gerekiyorsa, bir önerimiz Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik> Kapat seçeneğine gidip Uyanmak İçin Dokunma özelliğini kapatmak olabilir . Öte yandan, sizi yakıyorsa. Kapatmanın bir başka etkili yolu Siri’ye sormak olabilir. “Hey Siri, el fenerini kapat!” ve bu kadar!

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz