Bu yazımızda sizlere iPhone el fenerini nasıl ayarlayacağınız konusunda yardımcı olacağız. iOS işletim sistemi, Android işlerim sistemine göre daha farklı bir yapıya sahiptir. Eğer siz de yeni bir Apple kullanıcısıysanız, bazı sistemleri çalıştıramayabilirsiniz. Apple’ın ilk cihazlarında el feneri modu oldukça basit bir ayara sahipti. Açık ve kapalı seçenekleri sayesinde bu işlemi basit bir şekilde gerçekleştirebiliyorduk.

Parlaklık kontrolü gibi daha gelişmiş işlevsellik isteyenler için jailbreak değişiklik gerçekleştirdi. Bu durumla beraber artık el feneri parlaklığı daha farklı bir hale geldi. Eğer sizin de cihazınız uyumlu ise kontrol merkezini etkinleştirmek için ekranın alt kısmını yukarı doğru kaydırın. Bu alan üzerinden el feneri simgesini varsayılan olarak bulabilirsiniz.


Diğer bir yöntem ise Ayarlar- Denetim Merkezi- Denetimleri Özelleştir seçeneklerini takip ederek ekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. El feneri simgesine bir kez dokunduğunuz zaman açılır kapanır. iPhone cihazınızın el feneri parlaklığını değiştirmek için de simgeye sıkıca basın ve basılı tutun. iPhone cihazınızda feneri daha parlak bir duruma getirmek için yukarı doğru, daha da karanlık yapmak için aşağı doğru kaydırabilirsiniz.

İstediğiniz parlaklık ayarını ayarladıktan daha sonra ekranı kapatmak için çubuğun dışında herhangi bir yere dokunmanız yeterli olacaktır. iPhone el feneri parlaklığını anlattığımız adımlar sayesinde açıp kapatabilirsiniz. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi de yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz