Apple yeni bir onarım programı geliştiriyor. Garanti dışında kalmış arızalı iPhone’larınızı artık Apple dışı teknik servislerde yaptırabileceksiniz.

Apple garanti dışı kalmış cihazlarını dışarıdaki teknik serviste yapılmasına hiç onay vermiyordu. Ama artık garanti dışında kalmış cihazları için onarım aşamasında yeni kurallar getiriyor. Artık Apple kullanıcılar garanti dışında kalmış cihazlarını teknik servislerde yaptırabilecek.Apple, cihazları için teknik servis hizmeti verecek yerlere, imkanlar da sunacaktır. Sunduğu en iyi imkan ise parça temini sağlayabilecekler. iPhone tamiri yapacak yerlere Apple arık özel izin verecek. Apple neden bu kararı aldı bilinmiyor, bu karardan kazanç sağlamak için mi yoksa kullanıcıların daha çok memnuniyetini kazanmak için mi yaptı bilmiyoruz. Apple bu kararıyla teknik hizmet sunmak isteyen yerlere tabi kurallar da koyacak. Sadece şirketlerin şartlarına uyabilecek servisler bu imkandan yararlanacak.

Apple Onay Verdi, Neleri Kapsıyor?

iPhone garanti dışında kalmış cihazları tamir edecek servislere, iPhone pil değişimi ve ekran değişimin de orjinal parçaları Apple tarafından verilecek. Sadece bu iki parça değil bunların dışında birçok parça temini de yapabilecekler. Örneğin ; hopörlör, mikrofon, anakart ve kamera gibi parçaları da temin edebilecekler. Teknik hizmet verecek şirketlerin Apple’ın bu onuarım programından yararlanabilmesi için gerekli şartları kabul emesi ve uygulaması gerekiyor. Bundan sonraki işlemlerde ise istediği tüm orijinal parçalara ulaşabilecek.

Bu hizmetten yararlanmak isteyen şirketler gerekli belgeleri sunması ve şartları yerine getirdiği zaman bu hizmetten yararlanabilecek. Apple tarafından denetleme yapılacak ve şikayetler incelenecek. Apple anlaştığı bu şirketlere uygun fiyatla parça verecek. Daha ayrıntılı bilgi için iPhone müşteri hizmetlerine bakmanızı öneririm.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz