İkinci el İphone alan kullanıcıların karşılaştığı en sık sorunlardan birisi aktivasyon kilididir. Telefonu satan kullanıcı ICloud hesabından çıkış yapmadan direkt İphoneyi sildiği için telefonun aktivasyon kodu açık kalıyor. Bu durumda da telefonu yeni alan satıcı bu sorunla karşı karşıya kalıyor. Bu yüzden bugün sizlere İphone aktivasyon kilidini kırmanız için izlemeniz gereken adımlardan bahsedeceğiz.

İphone aktivasyon kilidi telefonunun güvenliği için önemli bir özelliktir. Cihazınızın çalınması durumunda aktivasyon kilidi sayesinde telefonunuzda ki bilgiler güvende olacaktır. Ancak aktivasyon kilidinin unutulması yada ikinci el bir İphone alınması durumunda aktivasyon kilidinin kırılması yoluna başvurulabiliyor.

İphoneden aktivasyon kilidini kaldırmak için ilk olarak programı bilgisayarınıza indirin. Karşınıza çıkan ekranda Starta tıklayarak İphone cihazınızı Lightning USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın. İphoneyi bilgisayara bağladıktan sonra indirdiğiniz program cihazınızın için doğru olan jailbreak paketini indirme işlemine başlayacaktır. Bu paket indirildikten sonra karşınıza çıkan sekme de Start Jailbreak e tıklayarak işleminizi devam ettirin.

Ekranda karşınıza çıkan sekmelere uyarak cihazınızı DFU moduna alın. Bu sırada devam eden Jailbreak işlemi birkaç dakika içerisinde tamamlanacaktır. Bu tamamlandığı zaman Next’e basarak işleminizi devam ettirin. Karşınıza gelen yeni sayfa sizden istenilen bilgileri girerek doğrulayın ve hemen arkasından Start Bypass e basın. Bu işlemin ardından kendinize yeni bir Apple ID ile İphoneye giriş yapın.

Kaynak : Mobil131 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz