Bu yazımızda sizlere iPhone klavye sözcüğünü nasıl temizleyeceğiniz konusunda yardımcı olacağız. Akıllı telefonların Android ya da iOS işletim sistemli cihazların klavyede sık kullanılan kelimelerin iPhone klavyesinde yazı yazarken önerilen kelimeler karşınıza çıkar. Bu durum bazen iyi olabilir ve yazdığınız kelimelerin düzeltilmiş halini görebilirsiniz. Fakat bu durum bazen kötü olabilir.

Bu yapay zeka telefon klavyesinde mesaj yazarken kelime önerileri sizin sık kullandığınız kelimeleri gösterir. Bu yazımızda ise iPhone klavye sözcüğünü nasıl temizleyeceğiniz konusunda yardımcı olacağız. Sık kullanılan kelimeleri gösterdiği yeri temizlemek istiyorsanız aşağıda olan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Siz de iOS işletim sistemli iPhone cihaza sahipseniz ve klavye geçmişini temizlemek istiyorsanız ilk olarak yapmanız gereken Ayarlara girmek. Daha sonra Genel, Sıfırla adımlarını takip edin. Ardından Klavye sözcüğünü sıfırla seçeneğine basın. Bu adımları takip ederek sıfırlama işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Bu işlemlerin ardından tüm sözcükler klavyenizden sıfırlanır ve ilk kullandığınız haline geri döner.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz