Bu yazımızda sizlere iPhone mesajları tut özelliğinin ne olduğu konusunda bilgi vereceğiz. iPhone cihazınızda bulunan bu özelliği nerede kullanacağınız ve ne işe yaradığını merak edebilirsiniz.

iOS işletim sisteminde güncellemeler ile beraber gelen özellikler arasında ‘mesajları tut’ özelliği de eklendi. Mesajları tut alanına gitmek istiyorsanız Ayarlar, Mesajlar, Mesajları tut adımlarını takip ederek ulaşabilirsiniz. Bu ayarların içinde 30 gün, 1 yıl, sonsuza dek seçenekleri yer alacaktır.


Size gelen mesajları belirli bir süre ardından silmediğinizde bu mesajların gittikçe çoğaldığını fark edeceksiniz. Bu durum zamanlar mesajlar telefonda yer kalacağı için iOS mesajları tut özelliği sayesinde mesajlarınız tutulur ve belirlediğiniz süre içerisinde kendiliğinden silinir. Mesajları tut özelliği sayesinde sms kısa mesajları silinerek birikmesinin önüne geçilecektir. Ancak sonsuza dek seçeneğini seçerseniz siz silmediğiniz sürece mesajların hep kalacaktır. Bu duruma da mesajları tut özelliği denilmektedir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz