iPhone mu Samsung mu daha uzun ömürlü ve kullanışlı. Bugün sizlere en fazla kafa karıştıran bir konudan bahsedeceğiz. Bu konu yıllardır tartışılmakta ve artık bir gruplaşma olarak karşımıza çıkıyor. Ben ise sizlere taraf tutmadan hem Samsung hemde iPhone kullanıcısı olarak gerçek yüzüyle sizlere aktaracağım.

Öncelikle Samsung Note model bir telefona sahibim. Buna ek olarak hem ev hem iş kullanıcı olduğum için, iPhone XS (Max değil küçük kibar) bir telefonum daha var. İki telefonu da aktif kullanmaktayım.

Samsung model telefonlar Android işletim sistemine sahip olurken iPhone model cihazlarda ise iOS işletim sistemi mevcut. Bir kere virüs konusunda iPhone Samsung’a göre daha güvenli geliyor değil direk güvenli diyebiliriz.

İşletim sistemi konusuna değinecek olursak eğer, iOS işletim sistemi Android’e göre daha saf ve daha şık bir arayüze sahip. Ek olarak en stabil işletim sistemi iOS yani en hızlısı diyebiliriz.

Halk arasında bir deyim oluşmuş. Ben iPHone kullanamam. Bunu kim dediyse hem işyerin de hemde ev halkında teker teker iPhone kullandırdım ve 3-5 gün sonra alıştıktan sonra artık Android’e geri dönmeme kararı alındı.

Şimdi gelelim son konumuza; iPhone mu daha dayanıklı Samsung mu? Hangisini alsak daha doğru olur?

Açık konuşmak gerekirse sıfır Samsung telefon alsanız bile 2-3 ay sonra donma kasmalar başlıyor. Neden olduğunu bende çözemedim. Samsung’un piyasası hemen düşüyor. Bir model alıyorsunuz 2000 TL’ye 3 ay sonra geliyorsun 1000 TL hayırlı olsun diyorlar. iPhone ise fiyatı 100 TL düşer 100 TL artar sabit kalır yani zararın yok gibi diyebiliriz.

Kullanış açısından ise Android kolay değil, alıştığınız için öyle gelmekte. iPhone’u sevmem ama içerisindeki işletim sistemi olan iOS en uzun ömürlü bir deneyim yaşamanızı sağlıyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz