İstenmeyen numaraları engellemek her kullanıcının iPhone telefonunda görmek istediği bir özellik. Apple, numaraları bloklama seçeneğini kullanıcıya vermiyor. Ayrıca Apple, böyle bir işlemi üçüncü parti uygulamaların yapmasına da izin vermiyor. Çünkü Android cihazlardan farklı olarak Apple, üçüncü parti uygulamaların telefonunuzun arama yapma niteliklerine erişmesini istemiyor. Aslında bu özellik bir açıdan iyi bir şey; çünkü bu sayede dışarıdan hiç kimse telefonunuza spam bulaştıramıyor. Söz konusu numara engelleme olduğunda her kullanıcının istediği nitelikler değişiyor. Bu yüzden bu yazıda iPhone için farklı isteklere uygun nitelikler taşıyan iki numara engelleme uygulamasından bahsedeceğiz ve bunları birbirleriyle karşılaştıracağız.

1- Blacklist-Unwanted Call Blocker

Blacklist-Unwanted-Call-Blocker-indir-mobil13 Alex Mulder tarafından geliştirilen bu uygulama 1,79 TL tutarında bir istenmeyen çağrıları ve SMS’leri engelleme uygulamasıdır ve reklam içermez. Bu açıdan rahat kullanılabilen ve reklamlarla sizi yormayan bir uygulamadır. iPhone kullanıcıların çoğu bu uygulamadan memnun kalmakta. Blacklist iPhone ekran goruntusu Tüm iyi bilinen telefon numaraları ve dünyanın her yerinde çağrı operatörleri numaraları bu uygulamada varsayılan olarak kayıtlıdır. Uygulamada bir veri tabanı mevcuttur. Buraya, engellemek istediğiniz ve SIM kartınızda bulunmayan yeni numaraları kaydedebilirsiniz. Kaydederken adı, soyadı ve telefon numarası gibi bölümleri doldurun.  SIM kartınızda bulunan numaraları bu listeye ekleme seçeneği de numara ekleme ekranında mevcut.

2- Call Manager App

Call-Manager-App-indir-mobil13

Bu uygulama tamamen ücretsiz bir çağrı ve SMS engelleme aracıdır. Bu uygulama ile sadece sizin belirlediğiniz kişilerden çağrı ve SMS gelmesini sağlayabilirsiniz. Çağrı ve SMS yönlendirme özelliği de de olan uygulamada Wi-Fi’a bağlandığınız zaman kullanıcı girişi yapma mecburiyetiniz vardır. Bu da bir anlamda uygulamaya başkasının ulaşmasını engeller. Call Manager iPhone Bu iki uygulama karşılaştırılırsa; numara engelleme konusunda çok nitelik beklemeyen bir kullanıcıysanız ve ücretli bir uygulama istemiyorsanız Call Manager uygulamasını tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte Blacklist uygulaması da $0.99 fiyatıyla daha iyi bir performans almanızı sağlayacaktır. Ayrıca daha kararlı bir görüntü sergileyecektir.

iPhone numara engelleme uygulamaları konusunda düşüncelerinizi yorum bölümünde aktarabilir, sitemizde görmek istediğiniz diğer yazı konularını belirtebilirsiniz.

Kaynak : Mobil131 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz