Plants vs. Zombies 2 isimli serinin yeni oyunu bu yaz indirilebilecek. Kısa bir süre önce yayınlanan bu bilgiye yeni ve kimileri için üzücü bir bilgi daha eklendi. Buna göre iPhone ve iPad üzerinden yayınlanmaya başlanacak oyunu ilk olarak Avustralya ve Yeni Zelanda’daki kullanıcılar indirebilecekler.

PopCap tarafından yapılan bu açıklama popüler kule savunma (tower defense) oyununun ikinci sürümünde 2 ülkeye öncelik tanınacağını gösteriyor. Neden olarak da oyuna gösterilecek yoğun ilginin sunucuları olumsuz etkilemesini engellemek istedikleri şeklinde ifade ediliyor. Avustralya ve Yeni Zelanda’daki kullanıcılar Plants vs. Zombies 2 iPhone oyununu indirmeye başladıkları andan itibaren PopCap mühendisleri işlemleri izleyecek ve indirme işlemlerinde sunucudan ya da benzer bir başka alandan kaynaklanan sorun olması halinde müdahale edecekler. Her şeyin yolunda gitmesi halinde diğer ülkelerdeki kullanıcıların da indirme işlemini başlatmalarına izin verecekler.

Bu strateji biraz garip gelse de yeni değil. Aynı yöntemi daha önce EA yöneticileri Real Racing 3 isimli oyunun yayınlanmasında kullanmışlardı.

 

Plants vs. Zombies 2 Tanıtım Videosu

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz