Teknolojinin yeni ürünlerinin tanıtılma sezonuna girmeye başlarken Apple firması da elbette gelenekselleştirdiği lansmanlarına devam ediyor. Kısa bir süre önce onuncu yıla özel geliştirdikleri ürünleri tanıtırlarken tüm dünya canlı yayınla izleme şansı buldu. Özellikle yeni çıkacak iPhone telefonunun hangi isimle ve özelliklerle marketlerde yer bulacağı ise merak konusuydu. Halihazırda işletim sistemi olarak iOS’un 11. sürümünün beta versiyonu paylaşılmış ve birçok detayı mercek altına alınmıştı. Donanım, fiziksel ürün düzleminde beklentiler ise daha başkaydı. iPhone 8 zaten bekleniyordu ancak onuncu yıl promosyonu niteliğindeki X takısını alan cihazın da satılacağı lansmanda anlatıldı. Satış fiyatları ise elbette cevabı en fazla merak edilen soruların başında gelmekte. Yurt dışında şimdilik 1000 dolar gibi fiyatlar alıcısını bulacakken Türkiye’deki fiyatıyla alakalı net bir bilgi yok. Fakat bazı platformlar 5 bin 6 bin Türk Lirası gibi gerçekten yüksek meblağdan ön satışa koyma yoluna gitmişler. Önümüzdeki zaman diliminde fiyatla alakalı olarak da gerçekçi ve net bilgiler gelecektir. Akıllı telefon ve işletim sistemi özelinde konuşursak birçok farklılığa ve yeniliğe gebe diyebiliriz ancak biz de bu yazımızda hem yenilerinde hem de eski modellerinde kullanabilecekleri bir şeyden bahsedeceğiz. iPhone renk filtreleri bakımından oldukça zengin. Hatta gözleri yorulan, telefon kullanımında gözden sorun yaşayanlara özel denenebilecek filtreler bile var.

İşletim sistemleri düzeyinde özellikleri ele aldığımızda Android’in geniş opsiyonları öne çıkarken iOS da kendisine has ve güvenli detaylarıyla dikkat çekiyor. Elbette kullanıcıların etkilendiği ve kendilerini platformlara doğru çeken diğer parametreler de bulunuyor. Neticede ürünü satın alırken sadece özellikleri ve detayları değil fiyat performans oranlarıyla satın alma ücretleri direkt etkili oluyor. Bu pencereden bakınca da birçok telefon imalatçısının cihazlarına entegre ettikleri Android platformunun her segmentte ürünü de bulunuyor. Aşağı yukarı 500 600 Türk Lirası gibi bir baraj koyduğumuzda bu barajın üzerinde onlarca opsiyona sahipsiniz. iPhone ise kendisi bir telefon serisi olduğundan cebinizdeki paraya göre modellerinden birisini seçebiliyorsunuz. Muhtelif özelliklerle süslenen, çeşitlendirilmiş uygulamalarla göze çarpan ürünlerden Apple’ın akıllı telefonu için de aynı şekilde bahsedebiliriz. Bu yazımızın da konusu olan iPhone renk filtreleri de zaten bir süredir ilgiyle kullanılmakta. Ancak bizler gözlerinin yorulduğunu ve zamanla akıllı telefonları kullanamama tehlikesiyle karşı karşıya kalabilecek kişiler için nasıl değişik kombinasyonlarla filtreleri değerlendirebileceklerini anlatacağız.

iPhone Renk Filtreleri Gözleri Yorulanlar İçin Nasıl Kullanılır?

Halihazırda sunulan ve yeni modellerde de yerini alacak iPhone renk filtreleri düzenlemesi için kısa bir işlem adımından geçeceksiniz.

1. Cihazın Ayarlar yani Settings bölümünden General – Accesibility’e gidin. Sadece renk filtresi değil ekranla alakalı pek çok detayu burada bulacaksınız. Filtreler için Display Accommodations demelisiniz.

iphone-renk-filtreleri-goz-yorulmasi

2. Karşınıza çıkan seçeneklerden Color Filters’e tıklayın. Çeşitli denemeler yaparak ana ve ara renklerden gözlerinizi dinlendirebilecek, yormayacak türde iPhone renk filtreleri kombinayonu yapabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz