İPhone satış rakamları

Bugün, Tüketici Zekası Araştırma Ortakları (veya CIRP), iPhone‘ların diğerlerine göre ne kadar iyi sattığını tahmin eden yeni bir rapor yayınladı. Apple artık satılan birim sayısını serbest bırakmadığından , özellikle birden fazla rapor iPhone satışlarının azaldığını gösteren belirtiler gösterdiğinden , iPhone’un ne kadar iyi sattığını bilmek daha zordur.

Bu yıl, iPhone XR satışları, ilk kullanılabilirlik ayında satılan iPhone’ların% 32’sini ve iPhone XS ve XS Max ise toplu olarak Apple’ın pazar payının % 35’ini oluşturuyordu.

Apple bu yıl akıllı telefonlarının piyasaya sürülmesinde farklı bir yaklaşım sergiledi – Apple, sadık iOS kullanıcılarının en yeni ve en yüksek sürüme geçmesi için daha fazla zaman tanımak için en yeni giriş seviyesini piyasaya sürmeden önce bir ay boyunca iki pahalı iPhone’u hemen piyasaya sürdü.

Buna karşılık, 2017’de, iPhone 8 ve 8 Plus hemen piyasaya sürüldü ve iPhone X , yutturmaca oluşmasına izin vermek için açıklanmasından yaklaşık bir ay ertelendi. İPhone X, ilk kullanılabilirliği olan ayda iPhone pazar payının % 30’unu diğer iPhone’lara göre satmaya devam etti.

Aynı rapora göre, müşterilerin % 82’si eski iOS cihazlarından,% 16’sı Android’den yükseltti. 2017 lansmanı biraz farklı rakamlar gördü:% 86 iOS’tan yükselirken% 11’i Android’den geçiş yaptı.

İPhone satışlarının bu yüzdelerine dayanarak, yeni 2017 iPhone’lar toplam iPhone pazar payının % 69’unu verirken, bu yılki iPhone’lar birkaç puanlık bir düşüşle % 65’lik bir payı temsil ediyordu. Bu sayıların, 26 Ekim 2018’in lansman tarihinden itibaren bir ay içinde iPhone XR’in piyasaya sürülmesinin ardından ankete katılan 165 kişiye dayanarak tahmin edildiğini belirtmek gerekir.

Kaynak

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz