Teknoloji tutkunlarının serisinin çıktığı ilk günden bu yana farklı bir noktaya koydukları iPhone serisi telefonların hem teknik, tasarım hem de sosyal katkısı günden güne artıyor. Gerek performansı gerekse etiket fiyatı bunun en büyük nedenlerinden. Apple da kullanıcıların beklentilerini yerine getirmek, müşteri tatminin sağlamak ve her seferinde çıtayı bir üst noktaya taşımak için çalışmalarına devam ediyor. Dışarıdan müdahaleye pek müsaade etmese de yine en çok tercih edilenlerden olabiliyor. İnsanların telefonlarda ihtiyaç duyacağı özellikleri, detayları dahili olarak entegre ederek bunu sağlıyor. Elbette her kullanıcın kişisel çeşitli istekleri de olabiliyor. Bu noktada da yardımlarına 3. parti yazılımlar koşmakta. Bu yazımızda ise size iPhone telefonların seri numarası yani imei numarası nasıl öğreniliri anlatacağız. Cihazınızla alakalı bir işlem yapmanız gerektiğinde sorulan bu numrayı kolayca öğrenebilirsiniz.

Imei numarasını öğrenme ihtiyacı duyduğunuzda sorunuzun cevabini birkaç farklı yolla alabilirsiniz. Geliştiriciler hem fiziksel hem de sanal yollarla kişilerin iPhone telefon seri numarasını nasıl öğrenebileceklerini sağlamışlar. BÖylece söylenen ilk yollar işinize yaramazsa alternatiflere yönelme şansınız da mevcut.

iphone-imei-numarasi-seri-numarasi

iPhone Üzerinden Imei Numarasını Öğrenmek

İlk akla gelen ve en basit yöntemlerden birisi telefonunuzun üzerinden bakmak. Ancak herhangi bir problem nedeniyle veya uzun süre kullanımdan kaynaklı cihazın arkasındaki seri imei numarası silinmişse bir sonraki yöntemi deneyin.

Ayarlar Sekmesinden Seri Numarasına Bakmak

Menüden Ayarlar’ı açın. Genel ve Hakkında sekmesini tıkladıktan sonra seri numaranızı IMEI MEID ve ICCID bilgilerinizi buradan öğrenebilirsiniz.

iTunes’ta Seri Imei Numarası Görmek

Telefonunuzu bilgisayarınıza bağladıktan sonra eğer iTunes açılmazsa manuel olarak açın. Telefon bilgileri üzerinden Özet menüsünde istediğiniz tüm bilgiler bulunmakta.

iPhone Imei Numarası Sim Kart Yuvasında da Yazıyor

Bazı modellerin sim kart yuvalarında telefonunun imei numarası yazabiliyor. İğneyle yuvayı çıkarıp bakabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz