Dünya devi Apple‘ın bilişim sektörü içerisindeki en büyük pazar payına sahip olduğu alanlardan akıllı telefon dünyasında farklı bir tarz çizen ve teknik özellikleri, performansı kadar sosyal anlamda kattıkları da tartışılmaz bir gerçek. Bu nedenle neredeyse her sene karşımız yeni bir modeliyle çıkan firma önümüzdeki zamanlarda 8. modelini piyasaya sunacak. Daha şimdiden fiyatları konuşulmaya başlanırken önceki modellerin sahipleri de cihazlarını ellerinden çıkarmak istiyorlar. Birçok şahsi bilginizi ve özel dosyalarınızı yüklediğiniz telefonu elinizden çıkarırken dikkat etmeniz gereken noktalar var. Çünkü istenmeyen kişiler tarafından edinilmesi durumunda bu veriler ileride canınızı sıkabilir. Peki bu sıkıntıdan nasıl kurtulabilirsiniz? Elbette sıfırlayıp fabrika ayarlarına döndürerek. iPhone telefonları sıfırlama ile ilgili detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Eski telefonunuzdaki bilgileri depolamayla ilgili olarak bilgileri sitemizde bulabilirsiniz ancak siz depolamaktan ziyade tüm bilgileri yok etmek ve telefonu sıfır alınmış hale getirmek istiyorsanız yapacağınız işlemler yine oldukça basit. iPhone üzerinden sıfırlama ve iTunes üzerinden sıfırlama gibi iki alternatife sahipsiniz.

iphone-telefon-nasil-sifirlanir

iPhone Üzerinden Telefon Sıfırlama

Telefonunuzun ekranından Ayarlar sekmesine gidin. Genel – Sıfırla – Tüm İçeriği ve Ayarları Sil seçeneğini seçtikten sonra ekranda oluşan mesaj penceresine parolanızı girmeniz istenecek. Şifrenizi girip onayladıktan sonra artık sıfırlanmış bir telefon elinizde olacak.

iTunes Üzerinden Telefon Sıfırlama

Bir diğer seçenek olan iTunes’dan da fabrika ayarlarınıza dönebilirsiniz. Bunun için USB kablosuyla bilgisayarınızla telefonunuz arasında bağlantı kurun. iTunes’u açtıktan sonra ekranınızı da açın. iPhone’a Geri Yükleyin ifadesine tıkladıktan sonra varsa şifrenizi girin. Tekrar Yükle kısmına basarak telefonunuzu sıfırlayıp fabrika ayarlarına sahip bir telefona ulaşacaksınız.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz