iPhone model akıllı telefonlarda resimler iCloud’a nasıl yüklenir veya nasıl yedeklenir? Bu yazımızda sizleri için iPhone model cihazlarda resimleri iCloud ortamında yedeklemeyi ve yüklemeyi anlatacağız.

iPhone model telefonlarda, telefonunuzun alanına bazen resimler sığmaz ve bunları bir ortamda saklama ihtiyacı duyabilirsiniz. Sürekli flash bellek veya bilgisayar ortamında saklamak eziyetli ve güvensizlik oluşturabilir. Bu bakımdan en güvenilir ve kolay olan yöntem resimlerini icloud hesabında saklamanız olacaktır.

iCloud Fotoğraflar Arşiviniz aktif haldeyken Apple cihazlarınızda çektiğiniz fotoğraflar anlık olarak iCloud hesabınızda depolanmaktadır. Bu depolama işleminde fotoğrafların çözünürlüğünde bir kayıp yaşanmamaktadır. Ayrıca yedekleme yapılan iCloud hesabınızı hangi cihazınızda açarsanız resimlerde otomatik olarak indirilecektir.

iCloud arşivinde ücretsiz depolama kapasitesi 5GB ile sınırlıdır. Bu alan bir süre sonra yetmediği için ayda 50GB alana sahip olmak isteyeceksiniz. Bu alan için de 0.99 dolar şuan ki kura göre 6 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor.

iCloud Ayarları!

Ayarlar kısmınan iCloud’a tıklayın ve Fotoğraf sekmesininin yanındaki butona tıklayarak aktif edin. Eğer fotoğraflarınızı görmek isterseniz, iCloud Fotoğraf Arşivi kısmından ve aynı iCloud hesabının açık olduğu zaman tüm cihazlardan görebileceksiniz.

İstemediğiniz fotoğrafları silmek istediğiniz zaman fotoğrafı seçin ve çöp kutusu simgesine dokunun. Size onay uyarısı gelecek ve Fotoğrafı Sil’e dokunmanız yeterli olacaktır. Silinen fotoğraflar 30 gün boyunca kurtara bilmeniz için (Albümler > Yakın Zamanda Silinmiş).

iCloud depolama işlemini kapatmak isterseniz eğer, iCloud’a girerek Fotoğraflar kısmını aktif ettiğiniz gibi tekrar dokunarak kapatabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz