Telefonunuz herhangi bir dokunmaya veya düğmeye basmaya cevap vermezse, zorunlu bir sıfırlama yapılabilir. İPhone’da bu süreç son yıllarda değişti, bu yüzden her bir son modelde nasıl yapıldığını açıklamamıza izin verin.

İPhone dikkat çekici bir cihaz oldu, ancak herhangi bir cihaz gibi zaman zaman düzgün çalışmayı bırakma potansiyeli var.

En sık karşılaşılan sorunlardan biri donma veya tepkisiz hale gelmedir ve gitme yöntemi normal olarak yeniden başlatmayı zorlamaktır.

Bu harika çünkü hiçbir veriyi kaybetmeyeceksiniz ve telefonunuz kısa sürede çalışmaya başlayacak. Aslında, bu yöntem normal bir yeniden başlatmadan daha kötü olmayacağından, kişisel dosyalarınızı veya ayarlarınızı kaybetme konusunda endişelenmeyin.

Eski iPhone modellerinde, sıfırlama işlemi güç ve ana düğmelere aynı anda basmak ve ekran kararmak ve Apple logosu görünene kadar basılı tutmak kadar kolaydı. Bununla birlikte, bu düğme kombinasyonu Apple’ın 2016’da fiziksel bir düğmeden uzaklaşmasıyla değişti ve 2017’nin iPhone X üzerindeki ana düğmeyi bıraktığında daha da önemli bir konu haline geldi .

Bu makalede, hangi modele sahip olduğunuza bakmaksızın iPhone’unuzu nasıl sıfırlayacağınızı açıklayacağız.

Bunun bir iPhone satın almasına izin vermeyin, ancak diğer seçenekleri düşünüyorsanız en iyi telefon çizelgemize göz atın .

Bir Apple telefonuna ayarlandıysanız ancak hangi modele gideceğinizden emin değilseniz, Macworld kardeş sitesindeki iPhone satın alma kılavuzunun sizi çözebilmesi gerekir.

iPhone 6s / 6s Plus ve önceki sürümleri

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, muhtemelen iPhone’unuzu sıfırlamak için en iyi bilinen yöntem:

Güç ve ev düğmelerini aynı anda birkaç saniye basılı tutun
Ekranın siyah olmasını ve Apple logosunun görünmesini bekleyin.
En son Pro modellerden birine sahip değilseniz, bu yöntemin iPad’inizde de çalışması büyük olasılıkla .

iPhone 7/7 Plus

Durum, 2016’da biraz değişti, çünkü iPhone 7 serisi fiziksel ana düğmeyi dokunmaya duyarlı bir alternatifle değiştirdi. Bu, düzenli güç sıfırlamanın işe yaramayacağı anlamına gelir, çünkü ekranın tepkisizliği ana düğmenin de yanıt vermemesini sağlar. Neyse ki, kuvvet sıfırlama sadece bir düğme değişikliği anlamına geliyordu:

Güç ve ses kısma düğmelerini aynı anda birkaç saniye basılı tutun
Ekranın siyah olmasını ve Apple logosunun görünmesini bekleyin.
iPhone 11/11 Pro / 11 Pro Maks, iPhone XS / XS Maks, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8/8 Artı
2017, iPhone için yeni bir döneme girerken, cihazı sıfırlamaya zorlama yöntemi Apple’ın kadrosunda değişti.
Giriş düğmesinin kaldırılması, kalan fiziksel düğmelere daha fazla güvenmeniz gerektiği anlamına geliyordu:

  • Ses açma düğmesine bas ve bırak
  • Ses kısma düğmesine basın ve bırakın
  • Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun
  • Ekranın siyah olmasını ve Apple logosunun görünmesini bekleyin.

Her ne kadar iPhone 8 ve 8 Plus , öncekilerden büyük ölçüde değişmediyse de, Apple’ın son sürümlerinde sürekliliği sağlamak için bu yönteme geçtiler.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz