Telefonla konuşur gibi konuşarak yazdıklarınızı mesaj haline dönüştürmeniz harika bir fikir olabilir. Telefonunuzla genellikle yaptığınız gibi konuşursunuz, ancak canlı bir çağrı yerine kısa mesaj gönderimi gerçekleştirmiş olursunuz. Bu yazımızda da sizlere İPhone ve Android’de metinden sese nasıl dönüşüm olur, bu işlemin nasıl gerçekleşeceği konusunda bilgi vereceğiz.

Bazen mesaj yazmak için müsait olmayabilirsiniz. Eliniz kirli olabilir ya da o sıra işiniz olduğundan dolayı mesaj yazmak eziyet gibi gelebilir. Bazı kişilerde mesaj yazmayı sevmez ama mesaj göndermek zorunda kalabilirler. Bu durumda devreye sesli konuşarak mesaj yazma işlemi giriyor. Sesli konuşarak anlatmak istediklerinizi mesaja dökmek günlük hayatta işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

iPhone cihaza sahipseniz ve sesli konuşarak mesaj atma işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız, bu konuda bilgi verelim. Siri’yi kullanarak kısa mesaj atma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Siri üzerinden istediğinizi yazabilirsiniz. WhatsApp uygulaması kullanıyorsanız klavye kısmının alt tarafında sesli konuşma özelliği yer almaktadır. Mikrofon açıldıktan sonra sesli olarak yazmak istediklerinizi söylediğiniz zaman, mesaj kısmına yazılacaktır.

Android cihazlar içinde bu durum geçerlidir ve klavye kısmında mikrofon tuşu yer almaktadır. Mikrofon alanına basarak söylemek istediğiniz mesajı söyleyebilirsiniz. Daha sonra gönder tuşuna basarak yazmadan mesajınızı iletmiş olursunuz. iPhone ve Android cihazlarda bulunan bu özellik günlük hayatta sizi büyük bir dertten kurtarmış olur. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz