Yeni Apple iOS 7.1, gelişmiş parmak izi tarayıcısı, Siri‘ye gelen bazı değişiklikler, bazı hata onarımları ve kullanıcı arayüzü değişiklikleri içeriyor.

Apple’ın bu yeni güncellemesi, kullanıcıları memnun edecek nitelikler taşıyor. CarPlay gibi yeni özellikler ve hata onarımları getiren iOS güncellemesi, iTunes radyo için de yenilikler barındırıyor. Şirket iOS 7.1 güncellemesini özellikle iPhone 4 ile daha iyi çalışacak şekilde düzenlemiş. Kullanıcı arayüzüne yönelik iyileştirmelere ağırlık verildiği ve stabilite ile erişilebilirlik yönünde gelişmeler yapıldığı da göze çarpmakta. CarPlay özelliği sayesinde arabanızda ses komutları yoluyla Apple cihazınıza erişebiliyorsunuz.

iOS 7.1 güncellemesi hemen kullanılabilir kılındı. Öyle ki kullanıcılar, Apple cihazlarında gelecek haftaya kadar güncelleme bildirimi alabilecekler.

ios 7.1 yazi ici

iOS 7.1 güncellemesi, altı ay kadar önce çıkan iOS 7’den sonraki ilk majör güncelleme olma özelliği taşıyor. iOS 7 çıktıktan sonra kullanıcılar beş beta güncelleme almıştı.

Apple, kullanılan cihazların yüzde 83’ünün iOS 7 güncellemesini indirdiğini söyledi. Bu güncelleme, 2010 yılından önce çıkan hiçbir orijinal iPad ve iPhone 4’ten daha eski olan iPhone cihazlarda çalışmamakta.

Yaklaşık 214 MB boyutundaki iOS 7.1 güncellemesini iPhone 4 ve daha yeni, iPad 2 ve daha yeni Apple cihazları ile beşinci nesil iPod cihazları alacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz