iOS 9.3 beta 2 sürümü geliştiriciler için yayınlandı. Hatırlanacağı üzere bundan birkaç hafta önce iOS 9.3 beta 1 güncellemesi ile ilgili haberi yayınlamış ve konuyla ilgili bilgiler vermiştik. O bilgiler arasından öne çıkanları hatırlayacak olursak, en önemli yenilikler arasında ekran rengine müdahale edebilme yani ekran rengini düzenleyebilme, telefonun veri alışverişini kontrol ederek bu konuda aşırı tüketimin önüne geçebilme gibi özellikler geliyordu.

iOS 9.3 beta 2 ile Gelen Yenilikler

iOS 9.3 beta 2 ile gelen yeni özellikler arasında bir önceki güncellemede gelen yeni özelliklerin iyileştirilmeleri gerçekleşiyor diyebiliriz. Örnek vermek gerekirse gece kullanımına yönelik geliştirilen ekran rengini ayarlamaya yönelik ciddi bir iyileştirme söz konusu. Bu doğrultuda Apple, iPhone ve iPad cihazları üzerinden kullanıcıların bulundukları bölgeye ve saat dilimine bağlı olarak ekran renginin doğru belirlenmesine katkı sunuyor ve belli ayarları kullanıcılara bırakıyor.

iOS 9.3 beta 2 guncellemesi

Bir başka yenilik de iPhone ve iPad kullanıcılarının notlar uygulaması üzerinden aldıkları notlara şifre atayabilmeleri. Bu sayede gizli ya da özel niteliği taşıyan notlar sadece şifreyi bilenler tarafından görüntülenebiliyor. Bu konuda şifrenin yanı sıra parmak izi okuyucunun da desteğiyle Touch ID de devreye girebiliyor.

Konuyla ilgili bahsedeceğimiz son yenilik ise Apple akıllı saatler ile iPhone iletişimine yönelik. Buna göre bir iPhone ile birden fazla Apple Watch yani Apple akıllı saat modeli eşleşebiliyor.

Geliştirici hesabı olanların indirebileceği bu güncellemenin yanı sıra şu anda sıradan kullanıcılarda iOS 9.2.1 sürümünün yer aldığını belirtelim.

Kaynak: AppleInsider

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz