iPhone İpad’lerde sık karşılaşılan sorun depolama alanı sorunudur. Biz size bu yazımızda iPhone ve iPad’de depolama alanının nasıl boşaltılacağını anlatacağız.

iPad Pro Satın Alın - Apple (TR)

iPhone’da depolama alanını boşaltmak için, saklama alanını kontrol edin. Bazen uygulamalar silinse de kalıntılar mutlaka vardır. Bu da depolama alanını işgal eder. Bu yüzden iPhone depolama alanına girin ve kaldırmak istediğiniz uygulamayı buradan kaldırın. iPhone ve iPad’de uygulamalar aynı zamanda iCloud depolama alanında depolanır. Zaman zaman bu depolama alanı da yetersiz kalabilir. Bunun için safari web sitesindeki geçmişi silin. Çerezlerinizi ve önbelleğinizi silin. Arka planda çalışan uygulamaları kapatın. Konum verilerini kapatın.

ipad’de depolama alanı boşaltmak için ise, kullanıcıların en çok yaptığı şey verileri bilgisayara yüklemektir. Cihazınızı bilgisayara bağladıktan sonra iTunes’u yükleyip açmanız gerekiyor. Sonrasında güvenlik bilgilerini girerek bilgisayara bağlanın ve verileri yüklemeye başlayın. Verileri yükledikten sonra cihazınızı sıfırlayabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz