Evet! AirPrint özellikli bir yazıcınız olup olmadığını doğrudan iPhone veya iPad’inizden yazdırabilirsiniz. İşte nasıl yapılacağı.

Kimsenin size iPhone veya iPad’inizden yazdıramayacağınızı söylemesine izin vermeyin. Wi-Fi özellikli bir yazıcınız varsa, iPhone veya iPad’inizdeki fotoğrafları, e-postaları, belgeleri veya Safari sayfalarını basmak bir olasılık olabilir.

Bir cinch, yani yazıcınız Apple’ın baskı standardı olan AirPrint’i destekliyorsa. Ancak, iPhone veya iPad’den yazdırma için daha fazla seçenek olduğu için, endişelenmeyin.

 

AirPrint’i kullanarak iPad veya iPhone’dan nasıl yazdırılır?

AirPrint’i kullanmak için bir iPad, iPhone veya iPod touch’a ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca bir listesini burada bulabileceğiniz AirPrint özellikli bir yazıcıya da ihtiyacınız olacak . Tüm büyük yazıcı üreticilerinin AirPrint yazıcıları vardır ve yeni bir kablosuz yazıcınız varsa, AirPrint etkinleştirilmiş olabilir.

İPhone veya iPad’inizden yazdırmak çok basittir. Yazıcınızın açık ve Wi-Fi’ye bağlı olduğundan emin olun.

Şimdi Posta, Safari, Notlar, Fotoğraflar veya paylaşım simgesine sahip diğer uygulamalardan herhangi birinde ne yazdırmak istediğinizi seçin. Bu, üzerinde ok bulunan bir kare veya yalnızca eğri bir ok olabilir. Bazen paylaşım simgesini içeren ekstra seçenekleri görmek için üç noktaya dokunmanız gerekir.

Paylaşım ekranını gördüğünüzde, Yazdır alt satırda olmalıdır (kaydırılabilir).

Yazdır öğesine dokunduğunuzda, şimdi yazdırılacak olanın bir önizlemesi ile birlikte Yazıcı Seçenekleri’ni göreceksiniz. İlk defa bastığınızda yazıcı seç düğmesine basmanız gerekir. İPhone veya iPad’iniz yerel bir AirPrint yazıcısını tarayacaktır.

Kullanmak istediğinizi seçin (listede gösterilen tek yazıcı olabilir, ancak yakınlarınız varsa komşularınızın yazıcılarına dikkat edin!), Kopya sayısını seçin ve Yazdır düğmesine basın. Bu kadar basit.

AirPrint yazıcınız yoksa iPad veya iPhone’dan nasıl yazdırılır
AirPrint yazıcınız yoksa, size yardımcı olacak bazı üçüncü taraf uygulamalar vardır. PrintCentral önerilen gelir.

Hepsi benzer şekilde çalışır. İPhone veya iPad’inizdeki dosyaları görmenize izin veren bir tarayıcı olacak. Yazıcıyı iPhone / iPad’e fiziksel olarak bağlamak için birbirlerine görebilecekleri şekilde PC’nize bazı istemci yazılımları yüklersiniz ve oradan da baskıya basabilirsiniz. Bu fikir değil, ama yine de bir çözüm.

Son olarak, yazıcıyı iPhone veya iPad’e bağlamanın daha basit bir yolu, HP ePrint, Xerox Baskı Portalı ve Epson iPrint gibi yazıcı üreticilerinin özel uygulamaları ile sunulur. Bunlar AirPrint’e çok benziyor, uygulama yazıcıyla konuşuyor ve sizden ayrılıyor. Bu nedenle, yazıcı üreticinizin yazıcınızla uyumlu bir uygulaması olup olmadığını görmek için uygulama mağazasına bakın.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz